Binance

Sağlıklı Zayıflamak İçin Spor Yapın

Sağlıklı Zayıflamak İçin Spor Yapın
Sağlıklı Zayıflamak İçin Spor Yapın

Sağlıklı Zayıflamak İçin Spor Yapın

Teknolojinin gelişmesiyle insanların hareketleri de azalmaya başladı. Teknoloji geliştikçe insanların işleri kolaylaştı ve daha az hareket eder oldu insan. Bu hareketsizlik de hem kiloya neden oldu hem de sağlıksız hayata.

Alınan kilolar diyetlerle verilebilir. Uzman kontrolünde bilinçli yapılan diyetler alınan kiloları tekrar vermemizi sağlar. Burada önemli olan kişinin kendine özgü diyet programıdır. Sağlıksız ve kontrolsüz yapılan diyetler sağlığımıza zarar verir.

Spor Yap, Zayıfla

Zayıflamak için sadece diyet yapmak yeterli midir sorusunun cevabı; tabii ki hayır. Zayıflamak için diyet şart ama tek başına yeterli değildir. Yediklerimizi azaltıp vücuda daha az kalori alarak sağlıklı zayıflamaya başlarız. Bunun yanında vücuda yerleşmiş yağları da eritmeliyiz. Bunun yolu da düzenli spordan geçiyor.

Hangi sporu yaparsak yapalım hareket halinde olacağımız için metabolizmamız hızlanacak ve kalori yakımı da hızlanacaktır. Ama 10 dakika yürümekle veya koşmakla kalori harcanmaz. Bu yüzden ilk 10- 15 dakikayı vücudu ısıtmak için kullanmalıyız.

Vücudumuzdaki yağlar zaten 20 dakikadan sonra yanmaya başlar. Bu yüzden zaman önemlidir. Ayrıca sporu sağlık için bir yaşam biçimi haline getirmeliyiz. Spor alışkanlığını bırakırsak verilen kilolar yine baş belası olabilir.

Hangi Sporları Yapmalıyız?

Spor her zaman yararlıdır diye bir kural yoktur. Ya da spor yapan herkes zayıflamaz. Eğer ağırlık kaldırırsanız ya da kas yapacak sporlar yaparsanız vücudumuzdaki yağlar kasa dönüşür. Bundan dolayı kilo kaybı olmaz vücutta.

Sağlıklı zayıflamak için kas yapmayan yağ yakan hafif sporları tercih etmeliyiz. Hızlı tempoda yürümek, koşmak, yüzmek, bisiklete binmek hem sizi çok yormaz hem de bol enerji kaybı sağlar.

Vücut şekle girerken aynı zamanda zayıflarsınız. Dikkat edilmesi gereken şey: Sporu yaşam tarzı haline getirmektir. Zayıfladıktan sonra bırakılan sporun da zararı vardır. Bu yüzden sağlık için düzenli hareket şarttır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir