Binance

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama
Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama

Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi sigorta verilerinin bir alanda toplanılması, doğru fiyatlandırma, istatistiklerin doğru oluşturulması, suistimallerin engellenmesi ve sigortacılık faaliyetlerinin verimli bir şekilde yürütülmesi acıyla Hazine Müsteşarlığı tarafından kurulmuştur.

Bu merkez sayesinde internet üzerinden sigortalı vatandaşlar özel sağlık sigortası poliçelerini izleyebilmektedir. Bu uygulama sayesinde birçok vatandaş sağlık sigortası poliçelerini takip edebilmektedir.

Ayrıca şuanda yapılan ve devam eden sigorta bilgilerinin yanı sıra daha önceden yapılmış ancak vadesi biten poliçeler hakkında da vatandaşlar bilgi sahibi olmaktadır.

Sağlık Sigortası Genel Poliçe sorgulaması için, internetten Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin resmi web sayfasında giriş yapılması gerekmektedir.

Sağlık Poliçe Sorgulama için tıklayınız.

Daha sonra online işlemler kısmından giriş yapmak için sunulan seçeneklerden birinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra sigortalı kişiye ait kimlik numarası, doğum tarihi, aile sıra numarası, cilt numarası doğru ve eksiksiz bir biçimde girilmelidir.

Sistem sigortalı kişiye ait girilen bilgilerin doğruluğunu onayladıktan sonra, sağlık sigortası poliçesini yapan firmanın ismini, SBM SAGMER numarasını, poliçe numarasını, yenileme numarasını, ürün grubu, sertifika başlangıç ve bitiş tarihi gibi bilgileri ekrana yansıtmaktadır. Ayrıca sistem üzerinde daha detaylı bilgilerde elde etmek mümkün oluyor.

Sağlık Sigortaları Bilgi ve Gözetim Merkezi (SAGMER), Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi kapsamında hizmet veren bir merkezdir. SAGMER kapsamında sağlık sigortası ve ülke genelinde sağlık sigortası poliçelerine ait detaylı bilgiler izlenmekte ve bilgiler merkez tarafından saklanmaktadır.

Sağlık Sigortası Poliçenize ait bilgileri sorgulamak için ayrı bir alternatifte sigorta şirketlerinin kendi internet siteleri üzerinden sunulan hizmettir. Sigorta şirketleri kendi internet sitesinde sigortalı kişilerin sigorta poliçelerine ait bilgilere ulaşmaları için hizmet vermektedir.

Sağlık Sigortası Genel Poliçe Sorgulama için tıklayınız.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir