Binance

Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları
Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

Safran Yetiştiriciliği Yaparak Para Kazanma Yolları

İnsanlar kolay ve hemen para kazanmak için bütün seçenekleri değerlendirmektedir. Kolay para elde etme seçimlerinin dezavantajları olmakla beraber avantajları da olmaktadır.

Zor ve vadesi uzun kazanımlar elde edeceğimiz işlerin değeri bu seçimler nedeniyle gün geçtikçe artmaktadır.

Vadesi uzun fakat getirisi yüksek işlerden bir tanesi de safran yetiştiriciliğidir. Safran yetiştiriciliği ülkemizde yeterince ilgi görmemiş ve iş olanağı olarak değerlendirilmemiştir. Oysa bu iş gayet huzurlu bir şekilde para kazanma imkanı olarak değerlendirilebilir.

Peki, Nasıl Bu İşe Başlayacağız?

Öncelikle bağlı bulunduğumuz il ya da ilçede tarım il veya ilçe müdürlüklerini ve orman işletmelerini ziyaret ederek yapmak istediğimiz bu işi tüm ciddiyetiyle anlatmalıyız.

Onların desteğini arkamıza alarak verecekleri bilgiler ışığında arazi tahsisi talep etmeliyiz. Bu arazi tahsisinden sonra bölgenizde var olan ekipman desteklerini araştırmalıyız.

Bu ekipman desteğini size yardımcı olabilecek her kişi veya kurumdan mümkün olduğunca en az maliyet oluşturacak şekilde almaya çalışmalısınız.

Bunu yaparken insani olan her diyaloğa girmeli ve bu işi yapmak istediğinize onları inandırmalısınız. Tabi önce kendinizi bu işi yapmak istediğinize ikna etmelisiniz.

Arazi Hazırlığı Ve Bitki Temini

Size tahsis edilen arazi hazırlığını temin ettiğiniz basit tarım makineleri ile yapabilirsiniz. Arazi hazırlığını tamamladıktan sonra bu hazırlık aşamalarını resimleyerek dosya oluşturmalısınız.

Dosyasını oluşturduğunuz bu verileri gerekli kuruluşlara sunarak teşvik kapsamında yer alan Safran bitkisini size ulaştırmalarını talep etmelisiniz. Bu süreç biraz yavaş olmakla beraber sizin gayretleriniz ile hızlanabilir.

Bu aşamaları gerçekleştirirken Safran bitkisi üzerine yazılmış bilimsel makaleleri okumalı bu makaleler üzerinden notlar almalısınız. Alacağınız bu notlar size bitki verimliliği açısından oldukça faydalı olacaktır. Bitki üzerine yaptığınız bu araştırmalar deneyimlerinizi pratik hale getirecektir.

Pazarlaması Nasıl Olacak?

Öncelikle yapacağınız bu işte bütün aşamaların resimlerini çekmeli altına yaptığınız işleri not almalısınız. Bu resimler size ürünün yetişme evresinden bir ay önce pazarlamaya başlarken çok fayda sağlayacaktır.

Günümüzde pazar bulma olanağı birçok kanaldan yapılabilmektedir. Örneğin sosyal medya üzerinden yetiştirdiğiniz bu ürünlerin resimlerini yükleyerek göz aşinalığı yaratmalı ve reklam sayfalarında yer edinmesini sağlamalısınız.

Bu aşamalar sabır gerektiren fakat zamanla tacirlerin sizi bulmasına yardımcı olacaktır. Bir tacir bir diğer tacirin sizi bulması için aşama oluşturacaktır.

Şimdi para kazanma zamanı diyerek başlayacak olan herkese başarılar….

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir