Binance

RE/MAX Bayiliği Nasıl Alınır?

RE/MAX Bayiliği Nasıl Alınır?

Gayrimenkul sektöründe başarılı bir iş kurmak istiyorsanız her yıl 750’nin üzerinde yeni yer açan bir şirkete katılmayı, RE/MAX bayiliği almayı düşünebilirsiniz.

RE/MAX 1974 yılında kurulmuştur ve dünya çapında 6,500’den fazla franchise ofisi vardır. Ayrıca toplamda 90,000’den fazla gayrimenkul danışmanı vardır.

RE/MAX bayiliği almak istiyor ancak nasıl ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız sizler için.

RE/MAX bayiliği almak için adımlar

1 – RE/MAX franchise’ı açabilmek için yeterli sermayenizin olup olmadığından emin olun. Başlangıç yatırımı bölgeye göre 16,000 dolar ve 211,500 dolar arası değişmektedir.

Franchise giriş bedeline dahil olanlar: ofis kurulumu ve düzeltmeler, tabela, mobilya, demirbaş ve ekipman, envanter ve malzemeler, eğitim ücretleri ve giderleri, muhtelif faaliyet giderleri ve işletmenizin 3 ay boyunca ayakta kalmasını sağlayacak para

2 – RE/MAX bayilik ücretleri için bütçe yapın.

RE/MAX’a her ay her satış için 125 dolar ve aynı zamanda brüt komisyonunuzun %1’ini vermeniz gerekiyor. Aynı zamanda yıllık resmi vergilerinizi, bölgesel kalkınma fon ücretlerini, transfer ücretlerini ve danışma ücretleri de sizin sorumluluğunuzdadır. Bölgesel grup reklamlarını ödemeniz ve konferanslara ve seminerlere katılmanız gerekiyor.

3 – Şirketin internet sitesi aracılığıyla RE/MAX temsilcisiyle temas kurun. İsminizi, adresinizi, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı yazmanız gereken formu doldurun.

4 – Bayilik açmak için RE/MAX’la beş senelik sözleşme imzalayın. Anlaşma süresinin bir beş sene daha uzatılmasını isterseniz RE/MAX tarafından belirlenen şartlara uymanız gerekir.

5 – Genel merkez tarafından düzenlenen dört günlük eğitimlere katılın. Franchise’ınızı açmadan önce aylık olarak düzenlenen bu eğitimlere katılmanız gerekir.

5 – Ofisinizde çalışacak kişiler bu eğitimlere bedava katılabilir. Ancak RE/MAX bu kişilerin yemek, seyahat ve kalacak yer masraflarını karşılamaz.

6 – 7 gün 24 saat bilgisayar, televizyon ve mobil cihazlar aracılığıyla RE/MAX Üniversitesinden destek eğitimleri alabilirsiniz. RE/MAX Üniversitesi açıktan satış, açık arttırma, ipotekli mal haczi ve daha fazlasıyla ilgili kurslar verir.

RE/MAX Bayilik Şartları

Dünyanın en büyük gayrimenkul bayilik ağına katılmak ister misiniz? Emlak sektöründe başarılı iş kurmanın en cazip yollarından biri de emlak ofisi açmaktır. Ancak emlak ofisi açmak ve başarılı olmak bazen sanıldığından çok daha zor olabilmektedir. Başarınızı garantilemek ve yüksek kazançlar elde etmek için başarısı kanıtlanmış bir firmanın kanatları altında faaliyet göstermeyi düşünebilirsiniz. Kendiniz için çalışın ama kendi başınıza değil. RE/MAX aracılığıyla Global gayrimenkulbayilik sisteminin bir parçası olun ve yaygın ağ sistemine hızlı bir şekilde erişim imkanı bulun.

RE/MAX dünyanın en büyük gayrimenkul ağıdır. 1973 yılında Dave ve Gail Liniger isimli iki genç gayrimenkul profesyoneli tarafından Denver, Colorado’da kurulmuştur.

Yıllar içinde güçlendikçe güçlenmiştir. Dünya çapında 90’ın üzerinde ülkede 90,000’in üzerinde gayrimenkul danışmanı vardır. RE/MAX’ın kanıtlanmış sistemi sayesinde rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.

RE/MAX’ın sundukları

İş modeli: RE/MAX’ın eşsiz iş modeli bayilerin karlarını maksimize etmesine ve aynı zamanda genel masraflarını düşürmesine yardımcı olur. En yetenekli çalışanları bulmanıza, çalışanlarınızın başarılarınızı gözlemlemenize ve daha başarılı olmaları için kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

Teknoloji: rakiplerin bir adım önünde olmak için son teknoloji araçlar ve ekipmanlar sağlar.

Eğitim: yüksek kalite eğitim sağlar. Sektörün bir numaralı eğitimini sunan RE/MAX Üniversitesi ve RE/MAX EUROversity platformlarının avantajlarından faydalanabilirsiniz. Online, istenildiğinde, DVD veya televizyon, sınıf veya internet video yayını aracılığıyla…

Destek ve hizmetler: rakiplerin bir adım önünde olmanızı sağlayan rakipsiz iş geliştirme ve sürekli gelişimi destekleyen liderlik sistemleri.

Marka: 40 yıllık deneyimi ile övünen şirket pazara hızlı bir şekilde girmeniz için yol gösterir.

Network: RE/MAX diğer başarılı bayi sahipleri ve gayrimenkul danışmanlarıyla bilgi alışverişinde bulunmanız için uluslararası toplantılar ve etkinlikler düzenler.

Satış sistemi: profesyonel satışlar ve pazarlama sistemleri

Aradıkları özellikler

Girişimci olarak gayrimenkul deneyiminizin olmasına gerek yoktur ancak bayinizi başarılı bir şekilde yönetebilmeniz için kararlı ve tutkulu olmanız gerekir.

RE/MAX bayilik şartları

Bayilik maliyeti: 110bin – 300 bin TL

Gelir üzerinden pay: Aylık %6

Reklam katılım payı: Aylık %3

Minimum ofis büyüklüğü: 100 metrekare

İpuçları

Gayrimenkul ofisiniz varsa ofisinizi RE/MAX franchise’ına dönüştürmekle ilgili görüşmeler yapmak için şirketin internet sitesi aracılığıyla RE/MAX’la temas kurabilirsiniz.

Uyarılar

RE/MAX tek bölge satış hakkı vermez. Sözleşmede belirtilen adresteki RE/MAX ofisini idare etmenize izin verilir.

RE/MAX’ın rekabet ettiği diğer gayrimenkul işletmelerine katılamazsınız.

Emlak ofisi açmak isteyenelere özel emlak bayiliği veren firmaları ve bu firmaların aradığı şartları araştırmaya devam edeceğiz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir