Binance

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?
Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

PROTEİN DİYETİ NEDİR?

Kilo vermek için birçok diyet türleri bulunmaktadır. Zayıflama amaçlı yapılan diyet türlerinden birisi de Protein diyetidir.

Protein diyeti yaparken, bir hafta sadece protein içeren besinler tüketilir ve karbonhidrat içeren besinler asla tüketilmez. Ancak uzmanlar bu diyetin sadece bir hafta yapılmasını önermektedirler.

PROTEİN DİYETİ NASIL UYGULANIR?

Protein diyeti yapmaya başladıktan sonra, sabahları bir fincan içerek güne başladıktan sonra, gün boyunca protein içeren besinler tüketilir.

Bu diyeti yaparken ara öğün yapılmaz sadece iki ana öğün yapılır. Sebze yemek serbesttir ama meyve asla yenmemelidir.

Bu diyeti uygularken, yoğun protein tüketimi sonucu ağız kuruluğu olabileceğinden, bol su içmek gerekir. Bol su içmek aynı zamanda diyetin etki etmesini de kolaylaştırır.

Suyun dışında, içecek olarak, bol yeşil çay ve şekersiz olmak koşuluyla, kahve ve çay tüketimi yapılabilir.

Protein diyetini uygulayarak haftada 3 kilo vermek mümkün olmaktadır ancak diyetin sadece bir hafta uygulanması gerekir çünkü uzmanlar ikinci haftada uygulanması durumunda, kişiye olumsuz etkilerinin olabileceğini söylemektedirler.

Bir haftanın sonunda başka bir diyet türüyle diyet yapmaya devam etmek daha doğru bir yöntem olacaktır.

Protein diyetini uygulayan birçok kişi, bütün kurallara eksiksiz bir şekilde uyulduğu sürece protein diyetinin, gerçekten işe yaradığını ve kilo verdiklerini söylemektedir.

Bir hafta boyunca liste eksiksiz uygulandığında ve bol sıvı alındığında birlikte, metabolizma hızlı bir şekilde çalışıyor ve bunun sonucunda da üç kilo verebilmek mümkün oluyor.

KİMLER UYGULAYABİLİR?

Kronik bir hastalığa sahip olan kişiler, hamile olan ya da emziren kişiler bu diyeti uygulamaktan kesinlikle kaçınmalıdır.

Şeker hastalığı, kalp hastalığı, tansiyon ya da başka bir ciddi rahatsızlığa sahip kişiler, bu diyeti uygulamaya karar vermeden önce mutlaka bir doktora danışmak durumundadırlar.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir