Binance

Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?
Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Devlet tarafından zorunlu ve isteğe bağlı yapılan sigortalar bir kaza durumunda ortaya çıkacak zararın ve hasarın sigorta şirketleri aracılığıyla giderilmesini sağlamaktadır.

Sigorta poliçelerinin düzenli olarak kontrol edilmesi oldukça önemlidir. Artık poliçe sorgulamasını internet üzerinden birçok vatandaş kolay bir şekilde yapmaktadır.

Poliçe sorgulama uygulaması aracılığıyla vatandaşlar, kasko ve trafik poliçesini, kaza mağduriyeti bilgilerine ve poliçeler ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilmektedir.

Sorgulama işleminizi şifreli ve şifresiz olarak iki yolla yapmanız mümkündür. Şifreli olarak sorgulama e-Devlet aracılığıyla yapılmaktadır. Birçok sigorta kurumu ile anlaşma yapan e-Devlet üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Trafik Poliçe Sorgulama için tıkla.

Şifresiz olarak sorgulama yapmak istiyorsanız Sigorta, Bilgi ve Gözetim merkezi vatandaşlara üç farklı sorgulama yöntemi sunuyor.

E-Devlet Sisteminden Poliçe Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet vatandaşlara internet üzerinden vatandaşlara hizmet vermektedir. Poliçe sorgulama da e-Devletin sunduğu hizmetler arasındadır.

Poliçenizi sorgulamak için öncelikle e-Devlet şifrenizi elde etmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT’den 2 Liralık ücret karşılığında alabilir veya internet bankacılığı üzerinden sisteme giriş yapabilirsiniz.

E- Devlet sisteminden Sigorta, Bilgi ve Gözetim merkezine girerek sorgulamayı yapabilirsiniz.

Şifresiz Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz olarak poliçe sorgulamak istiyorsanız internet üzerinden Sigorta, Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin remi web adresine girmelisiniz.

Burada vatandaşlara üç farklı şekilde sorgulama seçeneği sunuluyor. T.C kimlik numarası, vergi kimlik numarası ve sigorta bilgilerinden biriyle giriş yapmanız mümkündür.

Sorgulama için bir seçenek seçtikten ve gerekli bilgileri girdikten sonra ilgili alanda ara kısmına basarak istediğiniz bilgilere kolayca ulaşmanız mümkün olacaktır.

Poliçe Sorgulamaları için tıkla.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir