blogRom / Genel / Paslanmaz Boru, Profil, Sac

Paslanmaz Boru, Profil, Sac

Paslanmaz Boru, Profil, Sac

İnşaat, endüstri, kimya, ilaç, gıda, kağıt, otomotiv ve daha pek çok alanda paslanmaz çelik ürünler kullanılıyor. Üstelik çelik ve krom içerikli bu ürünler uzun yıllar geçse de paslanmıyor ve dayanıklılığını koruyor. Özellikle otomotiv ve kimya gibi riskli oluşumlarda çok fazla tercih edilen bu paslanmaz ürünler hem güvenli üretime yardımcı oluyor hem de uzun yıllar güven veriyor. Küçük mutfak aletlerinden devasa köprü, tünel ve kulelere kadar hayatın her alanında kullanılan bu ürünler içeriklerine farklı elementler eklenerek korozyona dayanıklı hale getiriliyor. Ayrıca estetik yapılarda üretilebilen sac ve profiller hiç boya gerektirmeden, doğrudan kullanılabiliyor. Karaca paslanmaz çelik firması kullandığı gelişmiş teknoloji sayesinde bu ürünleri her sektörün ihtiyacına yönelik üretebiliyor ve geliştirebiliyor. Bu sayede ülke üzerinde bu ürünleri ithal etmek yerine doğrudan Karaca paslanmaz çelik aracılığı ile temin eden binlerce firma bulunuyor. İşte ülkemizde en sık kullanılan ve Karaca paslanmaz çelik firmasının da ürettiği paslanmaz çelik ürünleri.

Paslanmaz Profiller

Genellikle yüzde 5 ile 10 oranında krom içeren bu ürünler yüksek korozyon koruması sağlarlar. Kimyasal ortamlarda ya da aşındırıcı asitik sıvılarda mukavemet gösterirler. Dikişli olarak üretilen paslanmaz profil herhangi farklı bir işlemden geçmeden kullanılabilirler. Estetik yapıları sayesinde çok çeşitli alanlarda kullanılan bu ürünler en sık teknoloji, mimari ve dekorasyon sektörlerinde kullanılırlar. Bilgisayar aksesuarları yapımında, cansız manken yapımında ya da tezgah yapımında bu ürünlerin sık kullanıldığı bilinir. Vidalama ya da kaynak işlemleri ile birbirlerine birleştirilebilirler. Ancak vidalama işlemleri çok uzun ömürlü olmadığı için kaynak işlemleri daha sık yapılır. Yüksek korozyon özellikleri her ne kadar pasa dayanıklı olsa da kaynak kısımları zaman içinde pas kusma eğilimi gösterebilir. Ancak Karaca paslanmaz çelik firması standart kaynak işlemlerinden daha modern ve sağlıklı olan argon kaynak yöntemini kullanmaktadır. Bu yöntem sayesinde profillerin paslanma riskleri ortadan kaldırılmış olur.

Paslanmaz Boru Stoktan satış

Paslanmaz boru dikişli paslanmaz boru ve dikişli paslanmaz boru olarak ikiye ayrılırlar. Uçak, tank, obüs üretiminden kozmetik ürün nakliyatına kadar onlarca alanda bu borular kullanılmaktadır. Özellikle kentsel dönüşümün yoğun olduğu bölgelerde en temel ihtiyaç maddesi bu borulardır. 6 mm’den 300 mm’ye kadar çapa sahip olabilen bu borular denizaltı tünel yapımlarında da çok işe yarar. Üstelik pas kusmuyor olmaları gıda sektöründe bu boruların kullanılmasını sağlar. Aynı zamanda paslanmaz özellikleri sayesinde, mutfaklardaki sıvı teması alanlarında da güvenle kullanılabilirler.

Uygun fiyatlı Paslanmaz Sac

Diğer ürünlere göre kolay şekil alabilmeleri, kaynak yapılabilmeleri, korozyona karşı üstün mukavemet özellikleri ve estetik yapıları ile yüzlerce sektörün baş tacı olan saclar, farklı ebat ve boyutlarda üretilebiliyor. Gemi inşasında, sıcak su kazanlarında, beyaz eşya üretiminde, kimya endüstrisinde, uçak imalatında, çatal bıçak üretiminde ve küçük ev aletleri yapımında en sık bu paslanmaz sac kullanılır. Büyük yapılarda kullanılacak metrelerde yüksekliklerdeki saclar ve saç teli kadar ufak saclar üretmek mümkündür. Özellikle sıvı temasının yaşanması muhtemel kimya ve gıda sektöründe çok sık tercih edilirler. Bunun yanı sıra parlak ve mat olarak üretilebilmeleri de dekorasyon sektörü için büyük avantajdır. Işığın geliş açısına göre şekillendirilecek dekor ve mobilya ürünlerinde bu sac modelleri kullanılır. Boyanabilme özellikleri sayesinde çok çeşitli renklerde üretilebilirler. Ayna görünümünü alabilecekleri gibi çelik olarak işlenmeden de bırakılabilirler. Karaca paslanmaz çelik firması her ihtiyaca yönelik boru, profil ve sac imalatını gerçekleştiriyor. Tekstilden otomotive kadar yıllardır her sektörünün ihtiyacına uygun malzeme üretiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir