Binance

Parasını Teknolojik Yatırımlara Harcayan 5 Hollywood Yıldızı

Teknolojik harcamalara meraklı olan ünlüler kimler? Bunu merak ediyorsanız eğer sizler için derledik. En çok hangi ünlü teknolojik yatırımlara meraklı bu listeden öğrenebilirsiniz.

Lady Gaga

Lady Gaga

Holywood yıldızları arasına katılmış olan popun kraliçesi Lady Gaga geçen yıl 90 milyon dolar kazanmıştı. Fakat bu paranın bir bölümüyle bir startup sosyal arkadaşlık sitesine destek sağlayan Lady Gaga’nın Twitter üzerinde 20 milyonluk takipçi desteğiyle Blackplane ismini verdiği sitenin üyelerinin sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Diğer yandan Lady Gaga’nın Little Monsters isminde 4.9 milyon üyesi bulunan davetiyeyle bünyesine üye katan bir Lady Gaga hayranlarının buluşma noktası olan sosyal sanat topluluğu sitesi bulunmaktadır.

 

Selena Gomez

Genç kızların idolü olan ve erkeklerin de beğeni ve hayranlıkla izlediği Selena Gomez bir zamanlar Justin Bieber’la yaşadığı ilişki yüzünden de uzun zaman adından söz ettirmişti. Disney’in küçük yıldızlarından olan Selena Gomez’in Twitter’da 10 milyon takipçisi bulunmaktadır. İsmi zirve yaptığı zamanlarda Post Card on The Run adlı bir uygulamaya yaklaşık olarak 1 milyon dolar para yatırmıştır. Bu uygulama iOS cihazlara bir kart gönderilmesini sağlamaktadır ve uzun süre oldukça popüler olsa da zamanla insanların ilgisi kaybolmuştur.

Kim Kardashian

Kim Kardashian

Televizyon yıldızlarından birisi olan Kim Kardashian oldukça ünlü bir isimdir. Kim Kardashian tarz ve moda üstüne yatırım yaparken kendi ismine uygulamalara yatırım yapmaktan da çekinmemiştir. Birden çok uygulaması bulunan Kim Kardashian, 2010 senesinde bu yatırımlarının karşılığı olarak 25 milyon dolar kazanmış ve uygulama sektöründe bir yıldız olmuştur. 2009 senesinde başlattığı uygulama yatırımlarının sayesinde Kim Kardashian 3 yıl içinde 150 milyon dolar kadar bir gelir elde edebilmiştir.

 

Ashton Kutcher

Butterfly Effect filmiyle büyük bir çıkış yakalayan Ashton Kutcher, elektronik dergi olan Flipboard’ın ortağıdır. Ashton Kutcher’ın Skype ve Foursquare uygulamalarında da yatırımları bulunmaktadır. Hipmunk ismindeki bir seyahat internet sitesinde ortaklığı bulunmaktadır.

Justin Timberlake

Justin Timberlake

Uzun seneler boyunca MySpace’i destekleyen yıldız MySpace’in yok olmaması adına 2 milyon dolar toplamayı başarmıştır. Ayrıca MisoMedia adlı bir kuruluşa da 600 bin dolar destek sağladığı bilinmektedir.

 

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir