Binance

Örgü Mobilyaların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Örgü Mobilyaların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Örgü Mobilyaların Bakımı

Her alanda sıklıkla gördüğümüz örgü ve tığ işleri yeniden yorumlanarak tasarım alanında da kendine yer bulmuştur. Özellikle yaşamımızı kolaylaştıran mobilyalar bunlara bir örnektir. Dekorasyon amaçlı eğlenceli ve sıcak mobilyalar ortaya çıkaran ünlü tasarımcılar bu iş için fazlaca mesai harcamışlardır.

Özellikle örgü mobilyalarda su sümbülü, muz lifi gibi bitki liflerinden yapılan mobilyalar tercih edilmelidir. Bunların kullanılması daha avantajlı olacağından mobilya olarak tavsiye edilmektedir. Kullanımı oldukça yaygın olan bu mobilyaların temizliğine de oldukça hassasiyet gösterilmelidir.

Tavsiye Edilen Temizleme Şekli

Tavsiye edilen temizleme şekli ıslak ve sabunlu olan bir bez kullanılmasıdır. Fakat bu işlem yapılırken dikkat edilmesi gereken durum çok fazla su kullanılmamalıdır. Ayrıca bu mobilyalar dışarıda yağmurda ve karlı havalarda bulundurulmamalıdır. Aksi takdirde bitki liflerinden örülerek yapıldığı için yıpranma ve kötü kokular yapabilir.

Örgü mobilyaların temizliğinde diğer bir hususta ağır temizlik malzemeleri kullanılmamalıdır.

Örgü mobilyaların bakımında unutulmaması gereken bir konuda uzun süre kullanılan mobilyaların renklerinde solma meydana gelir ve mobilyalar ilk günkü görüntüsünü kaybedebilir. Bu yüzden mobilyalar güneş ışığı alan bölgelerden uzak tutulmalıdır. Örme mobilyaların görüntüsünün canlı görünmesi için cila kullanılmaktadır. Cilası bozulan mobilyaların solmaya dirençli malzemeler ile cilalanması önerilir.

Örgü Mobilyaları Saklama Koşulları

Evimizde zevkle kullanmış olduğumuz örgü mobilyaların kullanışı kadar saklanması da dikkat istemektedir. Örgü mobilyaların, kış mevsiminde nem olmayan bölgelerde saklanması tavsiye edilir. Eğer dışarıda saklanması gerekli ise de üzerini kapatacak bir cisim ile muhafaza edilmelidir. Ağır geçen kış şartlarından sonra kullanmadan önce de mutlaka havalandırılmalı fakat daha önce de bahsettiğimiz gibi çok fazla güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Örgü mobilya kullananlar bu tavsiyelere uyarak mobilya bakımını yaptıkları takdirde balkonlarında ve bahçelerinde keyiflerine keyif katabilirler. Bu tavsiyeler sayesinde örgü mobilya kullanımı artabilir ve farklı dekorasyon alanlarında karşımıza çıkabilir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir