Binance

Örgü Dekorasyon Modelleri

Örgü Dekorasyon Modelleri
Örgü Dekorasyon Modelleri

Örgü örmek hem stresinizi atmanız hem de keyif almanız için çok uygun olan bir hobidir. Bu hobinizi yaparken dekoratif eşyalar da örebilir ve evinize şıklık katabilirsiniz. Mutfak, banyo veya salon gibi evin farklı alanlarında dekorasyon için kullanabileceğiniz örgü modelleri;

Örgü Dekorasyon Modelleri
Örgü Dekorasyon Modelleri

SALON VE OTURMA ODASI

Salon veya oturma odaları bizler için konfor alanlarıdır. Bu konfor alanlarının rahat olmasının yanı sıra şık olmasına da özen gösteririz. Bu odalara şıklık katmak için örülerek yapılmış dekoratif eşyalardan rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Örneğin; örgüden bir kılıf yaparak içini kumaş veya pamukla doldurup pencerenizin önüne koyabileceğiniz hem rahat hem de şık bir puf yapabilirsiniz. Eğer odanızda puf koyacak bir yeriniz yoksa örgü ile duvar süsleri hazırlayıp asabilirsiniz.

Örgüden küçük hayvan motifleri, insan figürleri veya çiçekler yapıp orta sehpanızın üzerine yerleştirebilirsiniz. Bunların yanı sıra koltuk kılıflarınızı da örgüyle yaparak el emeği bir şıklık oluşturabilirsiniz.

Örgü Dekorasyon Modelleri
Örgü Dekorasyon Modelleri

MUTFAK

Mutfak hemen hemen hepimizin vaktinin çoğunu harcadığı bir alandır. Bundan dolayı mutfağımızın güzel ve şık görünmesi de bizler için son derece önemli. Sizler de örgüyle yapılan eşyalarla küçük dokunuşlar yapıp mutfağınızda farklılık yaratabilirsiniz.

Damacananıza veya sandalyelerinize çeşitli renklerde ve modellerde kılıflar örebilir, örgü ile buzdolabı süsleri hazırlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra örgü çantalar hazırlayarak, bu çantaları poşetlik olarak kullanabilirsiniz. Hatta örgüden kutular yaparak, kendinize saklama alanları yaratabilir ve yerden tasarruf edebilirsiniz.

Çatal, kaşık ve bıçaklarınızın sap kısımlarını örgüyle süsleyebilirsiniz. Dış tarafında yuvarlak cepler bulunan bir sepet hazırlayarak içerisine dağınıklık yaratan malzemeleri koyup, yuvarlak ceplere de yumurtalarınızı yerleştirerek hem kullanışlı hem de estetik görünen dekoratif bir örgü eşya yapabilirsiniz.

Hayvan veya çizgi film figürlerine sahip kılıflar örerek bunları yumurtalıkların üst kısmına geçirip hem dekorasyon için hoş bir görüntü yakalayabilir hem de çocuklarınızın yumurta yemesini sağlayabilirsiniz.

BANYO

Örgüyle yapılan dekoratif eşyalar, banyoda da kendine rahatlıkla kullanım alanı bulabilir. Örgü ile mutfaktaki kutulara benzer sepetler yaparak banyonuzda şıklığı yakalayabilir ve aynı zamanda banyonuzun daha derli toplu görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra çamaşır makinenize kılıf veya yere sermek amacıyla kilim örebilirsiniz.

Örgü Dekorasyon Modelleri
Örgü Dekorasyon Modelleri

GENEL KULLANIM

Örgü ile yapabilecekleriniz sadece kılıflar, sepetler veya kutular değil. Bardaklarınız için çok şık bardak altıkları, elinizin yanmaması için tutacaklar, gelen konuklarınızın giymesi için örgü terlikler yapabilirsiniz.

Çocuğunuzun odası için örgüden pelüş oyuncaklar, kalemlikler hazırlayabilirsiniz. Kapı süsleri yapabilir, anahtarlarınızın kaybolmaması için çeşitli figürlerde tasarlanmış anahtar kutuları örebilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir