Binance

Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır?
Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

Opera VPN Masaüstünde Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanımı devletin verdiği kararlara ve düzenlemelere göre kısıtlanabilmektedir. Bu durumda internet kullanıcıları o sitelere giriş imkânını kaybeder.

Bu düzenlemeler devletlerin bilişim kanunlarına göre düzenlenir.

Bu durumda kullanıcılar girişi engellenen sitelere girebilmek için VPN adı verilen uygulamalara ihtiyaç duyarlar.

VPN programları kullanıcıların başka internet şebekeleri üzerinden bulundukları ülkenin sunucularına bağlanmasını sağlamaktadır.

Açıklamak gerekirse, kullanıcılar Amerika sunucuları üzerinden Türkiye sunucularına bağlanabilmektedir. Bu durumda Türkiye’de kullanılan engeller geçersiz hale gelmektedir.

Normalde bu VPN programları belirli ücretler karşılığı kullanıma girmektedir. Ancak tarayıcı programlarından biri olan Opera bu ücreti istemeden VPN hizmeti sağlamaktadır.

Opera programının içinde bulunan VPN özelliği sayesinde hiçbir ücret uygulanmadan internet kullanıcılarının engelleri aşabilmesi sağlanmaktadır.

Opera VPN’i elde edebilmek için öncelikle bilgisayarda Opera tarayıcısının yüklü olması gerekmektedir.

Daha sonra bilgisayarda bulunan Opera programı açılır ve üst kısımda bulunan menü sekmesine gelinir. Oradan ayarlar kısmında geçiş yapılır.

Açılan pencerenin sol tarafında “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesi bulunmaktadır. Bu sekmeye tıklanarak bir pencere açılır.

Bu bölümde “VPN’i etkinleştir” seçeneği işaretlenir ve ayarlar kaydedilir. Bu sayede Opera tarayıcısında bulunan VPN modu aktifleştirilmiş olur.

Sistem kullanıcıya Kanada, Almanya, Singapur, Hollanda ve ABD sunucularını seçme imkanı sunar.

Kullanıcı bu ülkelerden birinin sunucusunu seçebilmektedir. Opera bu işlemden para istememektedir. Ayrıca tarayıcıdaki VPN’nin normal programlardan daha hızlı olduğunu belirtmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir