Binance

Öğrencilere Kefilsiz Kredi Kartı

Hayatın her anında ortaya çıkabilecek ihtiyaçlar için, vazgeçilmez bir konsepte sahip olan kredi kartları, artık düzenli geliri olmayan öğrenciler için de verilmeye başlanmış durumdadır. Birçok farklı bankanın sunmuş olduğu kredi kartlarından ise, öğrencilerin tercih ettiği kartlardan iki tanesi sürekli olarak ön plandadır. Bunlardan birisi İş Bankası tarafından verilen İşte Üniversiteli kredi kartı, diğeri ise Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan Play Kart’tır. Öğrencilerin bu iki karta yoğunlaşmasında ise birkaç farklı nedenden söz etmemiz mümkündür. Bunlardan ilki, öğrencilere kefilsiz kredi kartı veriyor olmaları, diğeri ise herhangi bir kart kullanım aidatı olmamasıdır. Şimdi ise geniş bir açıdan bu iki kartı değerlendirelim.

Yapı Kredi Bankası Play Kart ve Avantajları

Öğrencilere kefilsiz kredi kartı veren Yapı Kredi Bankası, sunmuş olduğu Play Kart ile öğrencilerin harcamaları sırasında herhangi bir ek ücret ödemesini engellerken, World dünyasının avantajlarından da faydalanmasını sağlamaktadır. Bu doğrultuda bakacak olursak, Play Kart ile yapılan tüm harcamalardan ekstra puanlar kazanılacağını söyleyebiliriz. Bu kredi kartını almak isteyen öğrencilerin, Yapı Kredi Bankası şubelerine gitmelerine de gerek yoktur. Çünkü, Play Kart kullanıcıları ve kullanmak isteyenler için oluşturulmuş olan internet sitesinde, tüm başvuru formları bulunmaktadır. Kişiler kısa bir süre vakit ayırarak başvurularını yapabilirler, 24 saat içerisinde de başvuru sırasında alacakları kontrol numarası ile başvurularının sonuçlarını öğrenebilirler. Yapı Kredi Play Kart başvurusu onaylanan kişilere, kurye yardımı ile kartları teslim edilecektir. Kart limiti ise kişilerin kredi notlarına göre bin liraya kadar kefilsiz verilmektedir.

İş Bankası İşte Üniversiteli Kredi Kartı ve Avantajları

İş Bankası tarafından geliştirilen İşte Üniversiteli kredi kartı, 25 ya altı üniversite öğrencilerine sunulmakta ve herhangi bir kart aidatı da talep edilmemektedir. Öğrencilere kefilsiz kredi kartı veren kurumlardan birisi olan İş Bankası, asgari ödeme tutarı olarak yüzde kırk oranını belirlemiştir. Ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler için, üç ayın ardından kredi kartı limiti arttırılması aktif bir hale getirilmektedir. Banka şubelerine gidilerek yapılacak olan başvurularda, kişilere vadesiz mevduat hesabı da açılacaktır. Kullanıcılar ise, sahip olacakları İşte Üniversiteli kredi kartları ile, hem kredi kartlarını kullanabilecek hem de vadesiz mevduat hesaplarına erişerek para aktarım işlemleri gerçekleştirebilecekler.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir