Binance

Öğrenciler İçin Verilen Kredi Kartları

Ülkemizde acil nakit ihtiyaçları için başvurulan ilk yöntem olan kredi kartları, yalnızca sabit gelirli olan çalışanlara değil, öğrencilere de ayrıcalıklar ile verilmektedir. Öğrenciler için verilen kredi kartlarında, kart kullanım ücreti olmadığı gibi, alışverişlerden elde edilen puanlar da, diğer kredi kartlarına göre çok daha fazla olacak şekilde ayarlanmıştır. Ülkemizde, öğrenciler için verilen kredi kartlarına baktığımız zaman, tercih edilme derecesine göre şöyle bir sıralama ortaya çıkacaktır.

  • İlk kredi kartı, İş Bankası tarafından sunulan İş’te Üniversiteli kredi kartıdır. Öğrenci belgelerini yanlarına alarak, İş Bankası şubelerinden başvuru yapan üniversite öğrencileri, bu kredi kartından faydalanabilecekler. 1000 liraya kadar kefilsiz sunulan bu kredi kartından, daha fazla limit ihtiyaçlarınız için aile bireylerinden birisinin size kefil olması yeterli olacaktır. Bu kredi katını kullanan öğrenciler, yıllık kart kullanım aidatı da ödemeyecekler.
  • Vakıf Bankası’da üniversite öğrencilerinin kullanması için Like Card’ı geliştirmiştir. Bu kredi kartına sahip olmak isteyen bireyler, TC kimlik numaraları ile birlikte, internet ortamından başvuru yapabilecek, aynı gün içerisinde kredi kartı başvurusu sonuçlarını öğrenebilecek ve en fazla bir ay içerisinde de kartlarını vermiş oldukları adrese, kurye yardımı ile teslim alabilecekler.
  • Öğrenciler için verilen kredi kartlarından en sık kullanılanlarından birisi olan Yapı Kredi Play Kart, hem alışverişler sırasında World ayrıcalıklarından faydalanmanızı, hem de yaptığınız alışverişler sırasında puan kazanırken taksitli ödeme seçeneklerinden de fayda sağlamanızı sağlamaktadır. Bu kredi kartı için başvurular, Yapı Kredi Bankası şubelerinde yapılmaktadır.

Bahsetmiş olduğumuz üç kredi kartı da öğrenciler tarafından en sık kullanılan kartlardan bir tanesidir. Birbirine benzer özellikleri olsa da, İş’te Üniversiteli kredi kartı ile nakit avans çekme özelliğinin olmadığını, bundan dolayı yalnızca POS cihazları ile yapılacak alışverişlerde kullanılacağını belirtmeliyiz. Diğer kredi kartlarında ise, nakit ihtiyacınız olduğu anlarda, banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan, ATM noktalarına gidecek ve nakit avans özelliğini kullanabileceksiniz. Ayrıca, kullanılabilir limitiniz kadar çekebileceğiniz nakit avans özelliklerini taksitli bir şekilde ödeme şansınız da bulunmaktadır. Fakat, bunun için, ATM noktalarında işlem yaparken, taksitli nakit avans bölümünden ilerlemelisiniz.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.