Binance

Obsidyen Nedir, Faydaları Nelerdir?

Obsidyen Nedir, Faydaları Nelerdir?
Obsidyen Nedir, Faydaları Nelerdir?

Obsidyen Nedir, Faydaları Nelerdir?

Obsidyenin diğer adı volkan camıdır. Volkanik bölgelerden çıkarılır. Türkiye’de en fazla obsidyene Hasan Dağı bölgesinde rastlanır. Yanardağlarda lavın hızla soğuması ve donma meydana gelmesi sonucu oluşur.

Obsidyen Nasıl Bir Taş?

Obsidyen en çok siyah olarak çıkarılır. Ama bazı bölgelerde kırmızı ve yeşil renkli olanlarına da rastlanır. Rize ilinin İkizdere ilçesinde kırmızı oksidyen, Tatvan Nemrut Dağı civarında ise yeşil oksidyen bulunur.

Kristal yapıda değildir ayrıca köşeleri ince ve keskindir. Önceleri barutlu silahlar icat edilmeden, kesici alet ve ok ucu olarak silah üretiminde kullanıldı. Şu anda tıp alanında neşter yapımında kullanılan önemli bir araçtır.

Obsidyen, akrep burcunun taşıdır. En çok bilinen çeşidi, üzerinde beyaz lekeler olan siyah renk obsidyendir.

Tedavi Yöntemi Olarak Taşlar

Bazı taşlar, eski çağlardan beri bazı hastalıkların tedavisinde ve psikolojik arınma için kullanılmaktadır. Bu alışkanlık günümüze kadar gelmiştir. Özellikle dertlerine tıbben şifa bulamayan insanlar alternatif yollara yönelmektedir. Obsidyen de birçok faydası olan en azından böyle inanılan taşlardan biridir.

Ne Gibi Faydaları Var?

Daha çok psikolojik olarak etki yaptığına inanılır. Vücuttan olumsuz elektriği attığı en çok bilinen özelliğidir.

Olumlu düşünmeyi tetikleyerek hatırlanmak istenmeyen kötü anıları engeller. Aşırı öfkeli ve zarar veren insanları tedavi ettiğine inanılır.

Kişinin kendi vicdanıyla yüz yüze kalmaktan çekindiği anlarda yardımcı olur. İnsanın kendi ile yüzleşmesini sağlayarak kötü düşünceleri kontrol etmeyi öğretir.

Taşın bu tür özellikleri, kişiyi bazen rahatsız edebilir ama zamanla kişi kendini keşfettikçe bu korku gidecek ve kendi ile baş etmesi daha kolay olacaktır. Diğer bir deyişle kişinin kendi içine ışık tutmasına yardımcı olur.

Psikolojik faydaları dışında karaciğere de faydalı olduğuna inanılmaktadır. Bu olumlu etki, karaciğerin temizlenmesine yardımcı olmasıdır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir