Binance

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama
Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama

Nüfus Kayıt Belgesi Örneği, vatandaşın birinci derece aile fertlerinin doğum yeri ve tarihi gibi bilgileri taşıyan resmi nitelikte belgedir.

Belge üzerinde birinci derece aile fertlerine ait açık adres bilgisi, yabancı uyruk bilgisi ve çifte vatandaşlık bilgisi de bu resmi belge üzerinde yer almaktadır. Ayrıca kadının kızlık soyadı da bu belgede yer almaktadır.

Nüfus Kayıt Belgesini isteyen kişi kendisi alabileceği gibi, kişinin annesi, babası, çocuğu, eşi de alabilir. Belgeyi kişi kendisi alacaksa kimlik belgesi yeterlidir. Ancak kendisi yerine vekâleten annesi, babası, eşi veya çocuğu alacaksa vekillik belgesi gerekmektedir.

Günümüzde artık devlet ve resmi işlerde kullanılacak belgeler e-Devlet kapısından kolaylıkla alınabilmek ve sorgulanabilmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama işlemini de e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz. Ancak bu belgeyi e-Devlet üzerinden almanız mümkün değildir.

Geçtiğimiz yıllarda mümkün iken artık Nüfus Kayıt Örneği Belgesini güvenlik nedeniyle e-Devlet üzerinden vatandaşlara verilmemektedir. Sorgulama için ise tek yapmanız gerek e-Devlet sayfasına girerek giriş yapmaktır.

E-Devlet’e giriş yapmanız e-Devlet şifresi gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa en yakın PTT’den 2 lira gibi bir ücret karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz.

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Sorgulama için tıklayınız.

T.C kimlik numaranızı ve şifrenizi sisteme giriş yaparken doğru biçimde girmeniz gerekmektedir.

T.C kimlik numaranız ve şifrenizi yazdıktan sonra giriş yap butonuna basmalısınız. Daha sonra arama kısmına Nüfus Kayıt Belgesi Örneği Sorgulama yazdıktan sonra gelen sekmeyi açın.

İstediğiniz tüm bilgiler ekrana yansıyacak ve Nüfus Kayıt Belgenizi saniyeler içinde kolaylıkla sorgulayabileceksiniz.

TC Kimlik No ile diğer yazılarımıza aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama

TC Kimlik No Sorgulama

TC Sorgulama

TC ile SSK Sorgulama

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir