Binance

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama
Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama

Nüfus Kayıt Belgesi Örneği, üzerinde vatandaşın birinci derece aile fertlerinin doğum yeri, doğum tarihi, açık adres bilgisi, yabancı uyruk bilgisi, kızlık soyadı ve çifte vatandaşlık bilgisi gibi önemli bilgileri içeren resmi bir evraktır. Geçtiğimiz yıllarda bu belgeyi kolaylıkla e-Devlet üzerinden isteyen vatandaşlar alabilmekteydi. Ancak güvenlik sebebiyle bu uygulama yürürlükten kaldırıldı.

Nüfus Kayıt Belgesini kayıtlı olduğunuz Nüfus Müdürlüğü’nden kendiniz veya vekâleten birinci derece ve soyağacınız da bulunan akrabanız alabilmektedir. Kendiniz alırken kimlik belgeniz yeterlidir. Ancak sizin adınıza bir akrabanız alacaksa bunun için kurum vekillik belgesi istemektedir.

Almış olduğunuz belgenin sorgulaması gibi doğrulama işlemini de e-Devlet kapısı üzerinden yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan şey bir e-Devlet şifresidir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT’den 2 liralık ücret karşılığında şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet’e giriş için diğer bir alternatif yolda internet bankacılığıdır. Müşterisi olduğunuz bir bankanın internet bankacılığı uygulamasını kullanıyorsanız e-Devlet’e şifresiz olarak giriş yapmanız da mümkündür. İnternet bankacılığı uygulamasını açtıktan sonra sayfada e-Devlet kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.

Şifre ile giriş yapabilmek için e-Devlet sayfasında giriş yap kısmına tıklamalısınız. Daha sonra T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi eksiksiz bir biçimde yazmalısınız.

Nüfus Kayıt Örneği Belgesi Doğrulama için tıklayınız.

İstenilen bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde girdikten sonra giriş yap butonuna basmalısınız. Giriş işleminiz gerçekleştikten sonra arama kısmına Nüfus Kayıt Belgesi Örneği Doğrulama yazın. Açılan sayfada sizden Nüfus Kayıt Belgesi kimin üzerine alındıysa o kişinin T.C kimlik numarasını ve elinizdeki belgenin en altında bulunan barkot numarasını girmeniz istenecektir.

Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra devam et butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçeceksiniz. Açılan sayfada sizden onay formunu doldurmanız istenecektir. Bilgileri doldurduktan sonra sonuç aşamasına geçeceksiniz. Birkaç dakika içerisinde doğrulama işleminiz sona erecektir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir