Binance

Nude (Ten Rengi) Ruj Trendi

Nude (Ten Rengi) Ruj Trendi
Nude (Ten Rengi) Ruj Trendi

Son iki yıl içinde Türkiye de bir trend haline gelmiş olan nude renkli ruj trendi her yaş grubu kadınların kurtarıcı ruju olmayı başarmıştır. Nude ruju Türkçeye uyarlanmış hali çıplak veya ten anlamına geldiği için ten rengi ruj da denilmektedir. Nude rengi rujunuzu dilerseniz dumanlı koyu renkte makyajınıza dilerseniz açık renkli makyajınıza rahatlıkla ve kolayca uygulayabilirsiniz.

Değişen mevsim şartlarına ayak uydurmakta başarılı olan ten rengi rujları isterseniz yazın isterseniz de kışın rahatlıkla sürebilirsiniz. Ancak ten rengi rujları makyajsız kullandığınızda yüzünüzü daha çok soluk gösterebilir bu yüzden az da olsa bir makyaj uygulayınız. Çünkü nude ruj renklerini en çok ortaya çıkaran diğer kurtarıcı makyaj malzemeleri allık ve rimeldir.

Eğer pratik bir makyaj uygulamak isterseniz yüzünüze çok fazla kapatıcılığı olmayan doğal tonlarda bir fondöten uygulayarak bunu rimel ve allık ile destekledikten sonra ten rengi rujunuzu kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Özellikle çok koyu rujlara nazaran daha çabuk uygulanan ve ince bir sürüm istemeyen ruju aceleniz varken de pratik olarak sürebilir ve yanınızda her daim bulundurabilirsiniz.

Ten Rengine Göre Nude Ruj Seçimi

Nude rengi ruj seçerken sizin ön planda tutmanız gereken en önemli şey dudak renginiz değil ten renginizdir. Eğer beyaz bir tene sahip iseniz pembe açık tonda şeftali ve gül kurusu renklerini seçebilirsiniz. Bu seçeceğiniz rujlar genel olarak pembe alt tonlu rujlar olur ise cilt renginize daha çok uyum sağlayacak ve makyajınızı daha çok ön plana çıkaracaktır.

Eğer esmer bir tene sahip iseniz teninize en çok yakışacak olan koyu tonlarda gül kurusu, koyu tenlerde pembe alt tonunda bir ruj ve toprak tonlarıdır. Özellikle toprak tonlarında nude rujlar eğer esmer tenli iseniz dudaklarınızı ön plana çıkarmakla kalmayacak makyajınız da ön plana çıkmış olacaktır.

Nude Ruj Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Nude ruj seçerken dudak renginizi değil, cilt renginizi baz almanız gerekmektedir. Seçeceğiniz nude rujun rengi kadar yapısı da çok önemlidir. Yapısı sürerken eğer topaklanmış halde kalıyorsa bu sizi zor durumda bırakabilir makyajınızı tamamen kötü gösterebilir. Pudra bitişli olmasına ve yumuşak sürümlü olmasına dikkat ediniz. Eğer yumuşak bitişli bir ruj olur ise yanınızdan ayırmayacağınız ruj haline de gelmiş olacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir