Binance

Neden Tablet Bilgisayar?

Teknolojinin sağladığı bu tarif edilmez konfor sayesinde tablet bilgisayarlara olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Fiyat performansı açısından da tercih edilen tablet bilgisayarların kullanım alanları da genişliyor. Okulda, işyerinde, arabada önemli ölçüde fayda sağlayan tablet teknolojisi hakkında bilgiler vereceğim bu yazıyı okuduktan sonra tablet bilgisayarlara olan bakış açınızın değişeceğini umuyorum. Web ’de gezinmeye binlerce uygulama ile hayatı kolaylaştıran bu aletler kısacası ince, düz ve dokunmatik ekranlı bilgisayarlardır. Tablet teknolojisi hakkında bilgiler almak için kuşkusuz tablet teknolojisinin sağladığı avantajlara göz atmamız gerekir:

Tablet Bilgisayar

 

Taşıma kolaylığı; ince, hafif ve şık tasarımları olan bu tabletler 10-12 inç boyutunda olabiliyor. Ayrıca ağırlıkları 350-700 gr arasında değişiyor. Yani bu hafif ve şık bilgisayarlar sırt veya el çantanızda rahatlıkla taşınabiliyor.

Yanıt hızı; tabletler, akıllı cep telefonları kadar hızlı başlatılabilir ve uyku modundan çıkarılabilir. Aynı zamanda mobil geniş bant servis aboneliği ile tablet kullananlar telefon servisinin olduğu her yerde çevirim içi olabilirler.

İşlemci; Tabletteki işlemci ilk zamanlarında her ne kadar beklentileri karşılamasa da kullanımı arttıktan sonra tıpkı dizüstü ve masaüstü bilgisayarlar gibi son kullanıcı deneyiminde önemli bir rol oynar. İşlemci cihazın performansını, yanıt hızını hatta pil ömrünü belirler.

İşletim hızı; Tabletlerde ki dokunmatik ekran arabiriminden faydalanmak kullanımı kolay ve eğlenceli kılmak için birbirinden farklı bir çok seçenek bulunmaktadır. Android, Windows, IOS ve hatta ve hatta Linux gibi işletim sistemleri bunlardan bazılarıdır.

Kameralar; akıllı telefonlarda ki yüksek kaliteli kameralardan eksik kalmayan tablet kameraları kimi zaman kilometrelerce ötedeki sevdikleriniz ile buluşmanızı sağlıyor kimi zamanda kilometrelerce öteden bir iş toplantısına katılmanızı.

Harici klavye; dokunmatik ekran klavyesinin yanı sıra kolay taşınmasıyla da avantaj sağlayan harici klavyeler sayesinde mesajlarınızı daha hızlı ve daha rahat yazmak sizin elinizde.

 

Daha sayabileceğimiz onlarca özellik olmasına rağmen tüm bunlar bile tablet kullanmak için yeteri kadar ikna edici. Teknik özelliklerin yanı sıra diz üstü ve masaüstü bilgisayarda oynanabilen birçok oyun tabletler için uyarlanıyor. GTA, Need For Speed, Counter Strike gibi birçok popüler oyun tabletler için hazırlanmaya ve piyasaya sunulmaya çoktan başladı. Tablet teknolojisi hakkında bilgiler edindiğinize göre artık neden tablet sahibi olamayasınız ki?

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir