Binance

Muz Kaç Kalori? Muz Kilo Aldırır Mı?

Vazgeçilmez meyveler arasında en ilk sıralarda olan muz, bir çok kişinin zevkle tükettiği besindir. Erkekler için pek sorun olmasada, bayanların hemen ilk aklına gelen sorular acaba muz kilo aldırır mı? muz kaç kalori gibi olabilir. Fakat muz sanıldığı gibi o kadar kalori aldıran bir besin değil.

Genellikle fitness sporcularının çok fazla tükettiği muz, kişilerce çok seviliyor. Barındırdığı besin değerleri vücut içinde oldukça faydalı. Büyük boy bir muz 121 kalori, orta boyu 105 kalori ve küçük boy muz ise 90 kalori civarındadır. Ayrıca verdiği enerji, bol miktarlı lif, potasyum ve B6 vitamini barındırır.

Diyet yapanların akıldaki sorusuna hemen yanıt verelim. Soruyu sormuyoruz direk cevabını veriyoruz. 2 bin kalorilik bir diyetin %6’sını büyük boy muz oluşturur yani diyet günü 1 adet büyük boy muz bile tüketseniz sorun yaşamazsınız. Ayrıca şunu da unutmayın, muz içindeki lif sayesinde tokluk hissinizin uzun sürmesini sağlayacaktır.

Muz Kilo Aldırır Mı?

Bu sorunun cevabı aslında sizin uyguladığınız diyet programına bağlıdır. Günlük listede yer alan besinlere göre muz tüketmeniz gerekiyor. Diyet uygulayan kişilere genel olarak öneri haftada 1 defa büyük muz tüketilmesi gerektiği. Bu sayede hem kilo kontrolü ele alınacak hemde gerekli besin değerlerini vücuda depo edeceksiniz.

Muzun Besin Değerleri

Porsiyon Miktarı: 100 g
Kalori (kcal): 88
Toplam yağ: 0,3 g
Kolesterol: 0 mg
Sodyum: 1 mg
Potasyum: 358 mg
Karbonhidrat: 23 g
Diyet lifi: 2,6 g
Şeker: 12 g
Protein: 1,1 g

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.