Binance

Mutfak Aydınlatmasını Doğru Yapmak İçin Öneriler

Mutfak Aydınlatmasını Doğru Yapmak İçin Öneriler

Mutfak Aydınlatmasını Doğru Yapmak İçin Öneriler

Genelde bayanların zamanlarının çoğunu geçirdiği bölüm olan mutfak, tasarımı, dekorasyonu, uyumu ve en önemlisi aydınlığı ile bir uyum içinde olması gerekmektedir.

Mutfağı aydınlık göstermek, mutfağın daha ferah olmasını sağladığı gibi daha iyi vakit geçirmenize de yardımcı olur. Bu nedenle mutfak düzenlenirken aydınlık olmasına çok ama çok dikkat edilmelidir.

Aydınlatma yapılırken, mutfağın şekli, büyüklüğü ve mutfağın pencere sayısı çok önemliyken ayrıca mutfaktaki dolapların yerleşimi de çok önemlidir.

Peki, mutfak aydınlatmasını doğru yapmak için ne gibi uygulamalar yapmalıyız. İşte sizlere mutfağı aydınlatmak için birkaç öneri:

Mutfaktaki tezgah eğer karanlık kısımda kalıyorsa dolapların alt kısmında spot ışıklar yardımıyla tezgahın üstünü daha aydınlık hale getirebilirsiniz. Böylelikle tezgah üzerinde iş yaparken daha rahat iş yapabilirsiniz.

Mutfağı daha karanlık göstereceği gibi daha da dar göstereceğinden kapalı tonlardaki dolaplardan uzak durunuz.

Seçeceğiniz dolapların camlı olması çok önemlidir. Camlı dolaplar ışığı yansıttığından mutfağınız olduğundan daha aydınlık olacaktır.

Mutfak Aydınlatmasını Doğru Yapmak İçin Öneriler

Mutfakta bulunacak olan masanın üstünde kullanacağınız sarkıt lambalar da iyi fikir olacaktır.

Mutfağınızın daha aydınlık olmasını istiyorsanız açık mavi ve ya beyaz renginde lambalar tercih edebilirsiniz.

Led ışık sistemi ile mutfağınızı daha aydınlık hale getirebilirsiniz.

Doğal ışığa bazen de daha fazla önemlidir. Bunun için seçeceğiniz perdelerin karanlık bir ortam yaratacak türde olmamasına dikkat ediniz.

Daha çok şeffaf perdeler seçiniz bu mutfağınıza ışığın daha fazla girmesine ve aydınlık bir mutfak olmasına yardımcı olacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir