Binance

Mükemmel Bir Youtube Kanalı Oluşturma

Eğer Youtube’da yeni kendinize ait bir kanalınız yok ise yapmanız gereken öncelikle Youtube hesap ayarlarınıza gidip alt kısımda bulunan “Yeni Kanal Oluştur” kısmını tıklamaktır.

İlk Olarak Yapmanız Gereken Nedir?

Öncelikle mükemmel YouTube kanalı oluşturmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem önce ünlü YouTuberleri takip etmeli ve onların izlediği yolu kendi yaratıcılığınızı katarak izlemelisiniz daha sonra abonelerinizin sayısını artırmalı ve abonelerinizi kaybetmemelisiniz. Bunun için abonelerinizle iletişim haline geçin. Videolarınızda abonelerinizden gelen soruları yanıtlayıp onların sizin için önemini belirten videolar çekin. Hesabınıza mutlaka aktif olarak düzenli bir şekilde girmelisiniz.

Kanalın Reklamını Nasıl Sağlayabilirim?

Farklı kanallarda reklam verip, sosyal medya hesaplarınızda aktif olarak kanal tanıtımı yapmalısınız. Takipçi sayıları fazla olan sayfalarda da reklamınızı yapabilir aynı zamanda Youtube’ta da reklamınızı sağlayabilirsiniz.

Popüler Olmak İçin İzlemeniz Gereken Yol Nedir?

Youtube kanalınıza sürekli aktif bir şekilde girmeli gelen mesajlar doğrultusunda istek, şikayet ve önerileri dikkate alın. Bir Yayın akışı hazırlayın ve haftanın belirli günleri için kanalınızda yapacağınız işlere dair duyurular yapın.

Yapacağınız İçi Duyurmak İçin İzleyeceğiniz Yol Nedir?

Aynı zamanda Sosyal medya profillerinizi de aktif olarak kullanmalı, video, çekiliş, canlı yayın gibi etkinlerinizi sosyal medya profillerinizden paylaşmalısınız. Video çekemediğiniz durumlarda abonelerinize haber vermelisiniz. Yaratıcı özelliğiniz işinizi diğer rakiplerinizden ayırır ve farkındalığınız sayesinde hedef kitlenizi artırabilirsiniz. Ayrıca başlıklarınızı, açıklamayı ve video küçük resimleri ilgi çeken bir şekilde hazırlamalısınız. Videolarınızın sadece aboneleriniz tarafından izlenmesini sağlar ve diğer kullanıcıların da izlemesini sağlar.

YouTube Video Fikri Nasıl Bulunur?

Yapacağınız her yeni video da her yeni etkinlikte insanlar üzerinde merak uyandırmalısınız bunun için ön bilgi fragmanlar çekebilirsiniz. Fikir bulmakta zorlandığınız zamanlarda abonelerinizin fikrini alabilirsiniz. Fikir bulmakta zorluk çekiyorsanız, sosyal olarak kullanılan bir çok platformlara veya bloglara göz atabilirsiniz.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir