Binance

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur ?

İnsanoğlu, tarihten beri hayvanlarla hep bir ilişki içerisindedir. Evcilleştirilebilen hayvanları da evlerinde beslemeye ve onlarla yaşamaya başlamıştır. Evcil hayvanların içinde en önemlisi hiç kuşkusuz muhabbet kuşlarıdır. Muhabbet kuşları insanlarla uyum içinde yaşayarak, aynı zamanda iyi eğitildikleri takdirde çok sayıda kelimeyi söyleyebilmektedirler. Bu sebeple muhabbet kuşu nasıl konuşturulur adlı yazımızı sizler için derledik:

 

Cinsiyet seçimi çok önemli

 

Muhabbet kuşlarının cinsiyeti burun renklerine bakılarak anlaşılabilir. Mavi renk burunlular erkek, açık renk burunlular da dişidir. Erkek muhabbet kuşları her zaman dişilere göre çok daha sıcakkanlıdır ve daha yüksek konuşma kabiliyetine sahiptir. Bu yüzden kuşunuzun rahatça konuşmasını istiyorsanız işe erkek muhabbet kuşu seçmeyle başlayabilirsiniz.

 

Muhabbet kuşu tek başına durmalı

 

Muhabbet kuşları, kendi cinsleriyle beraber yaşadıklarında insanlarla çok daha mesafeli ilişkilerde bulunurlar. Aynı kafes içerisinde birden fazla muhabbet kuşu bulundurursanız, her ikisi de birbiriyle ilgilenecek ve sizin öğretmeye çalıştığınız kelimeleri dinlemeyeceklerdir. Yani muhabbet kuşunuzu konuşturma amaçlı mı yoksa çiftleştirme amaçlı mı aldığınız seçimini en başından yapmalısınız.

 

Her işin başı sağlık

 

Tüm canlılarda olduğu gibi muhabbet kuşlarında da sağlık çok önemlidir. Muhabbet kuşlarının sağlıklı olduğunu gözlerinin diriliğinden, tüy ve kanatlarının canlı ve parlak oluşundan, bir de kuşun hareketlerinden anlayabilirsiniz. Muhabbet kuşları için satılan özel yemler, gaga taşları ve ilaçları muhakkak edinmeli; kuşunuzun bakımında sorumsuz davranmamalısınız. Eğer kuşunuza iyi bakar sağlıklı bir şekilde büyütürseniz, o da sizinle iletişime geçecek ve öğreteceğiniz kelimeleri rahatlıkla söyleyebilecektir.

 

Kuşunuzla arkadaş olun, zaman geçirin

 

Tüm bu maddeleri uyguladıktan sonra geriye sadece kuşunuzla arkadaş olmak kalıyor. Eğer kuşunuzla zaman geçirir, onunla konuşarak sürekli ve düzenli tekrarlar yaparsanız kuşunuzun sizinle konuştuğunu göreceksiniz

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.