Binance

Microsoft Edge Sekme Ön izlemesi Nasıl Kapatılır?

Microsoft Edge Sekme Ön izlemesi Nasıl Kapatılır?
Microsoft Edge Sekme Ön izlemesi Nasıl Kapatılır?

Microsoft Edge Sekme Ön izlemesi Nasıl Kapatılır?

Bilindiği gibi Microsoft geçtiğimiz aylarda yeni tarayıcısı Edge’yi çıkarmış ve kullanıcılarına birçok özelliğe sahip olan bir tarayıcı sunmuştu.

Tarayıcının en önemli özelliklerinden birisi pil kullanımında sağladığı tasarruftur. Böylece diz üstü bilgisayar sahipleri bilgisayarlarını mevcut şarjı ile çok daha uzun süre kullanabiliyorlar.

Birçok bilgisayar kullanıcısının severek kullandığı Edge tarayıcısı, sahip olduğu bazı özelliklerden dolayı kullanıcıların canını sıkabiliyor.

Edge’nin olumsuz olarak nitelendirebileceğimiz ve kullanıcıları rahatsız eden özelliklerinden birisi de sekme ön izleme özelliğidir.

Bu özellik kullanıcıların kullanımlarını kısıtladığı için birçok kişi tarafından rahatsızlık duyuna bir özelliktir.

Ancak tarayıcı ayarlarında küçük bir değişiklik yaparak sekme ön izleme özelliğini devre dışı yapmak mümkündür.

Peki, Microsoft Edge sekme ön izlemesi nasıl kapatılır?

Yukarıda bahsettiğimiz Edge sekme özelliğini kapamak için ilk olarak bilgisayarın arama kısmına regedit yazarak regedit ekranını açmak gerekiyor.

Sonrasında regedit ekranında sol tarafta yer alan HKEY_CURRENT_USER klasorünü seçmek ve oradan da SOFTWARE alanına giriş yapmak gerekiyor.

Bu alan altından sonra Classes Local Settings Microsoft Windows CurrentVersiyon yolunu takip ederek AppContainer DepolamaSoftware yolunu izliyoruz.

Tüm bu yollardaki klasörleri açtıktan sonra son olarak Edge tarayıcısına ait TabbedBrowsing bölümünü açmamız ve aynı ekranda sağ tuş tıklayarak new diyoruz ve 32 bit değerini seçiyoruz.

Bu işlemlerden sonra Edge sekme ön izlemesi siz müdahale edene kadar kapalı kalacaktır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir