Binance

Metro Exodus’un Gerçek Zamanlı Işın İzleme Teknolojisi

Metro Exodus'un Gerçek Zamanlı Işın İzleme Teknolojisi

4A Games, merkezi Kiev, Ukrayna’da bulunan 2006 yılında kurulmuş video oyun geliştirme şirketidir. Metro serileri ile tanınmıştır. 4A Games tarafından açıklanan Metro: Exodus isimli oyun için RTX teknolojisi kullanılmış haliyle video demosu yayınlamıştır. Nvidia RTX gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi, canlı bir aydınlatma, oyun içindeki yansımalar ve gölgeleri daha gerçekçi yapmayı sunmaktadır. Gerçek zamanlı ışın izleme, günümüzdeki kullanılan standart render tekniklerinin çoğunu, ışığın gerçek hayattaki gibi nasıl davrandığını kopyalayan gerçekçi optik hesaplamalar ile değiştirerek oyunculara daha gerçekçi görüntüler sunacaktır. Bu teknolojiyi bu yılın son bahar ayında PS4, Xbox One ve PC gibi platformlar ile oyunculara sunulması bekleniyor.

Nvidia RTX Teknolojisi Nedir?

Kullanılan teknoloji oyuncu kitlesini meraklar içine alsa da bir ilke imza atmış olan 4A Games şirketi, milyonlarca oyuncuların kalbini şimdiden çalmış durumdadır. Nvidia tarafından gerçekleştirilen yeni nesil teknolojiyi metro exodus isimli oyunda göreceğiz. Daha öncesinden bu teknoloji, Pixar veya Disney animasyon filmlerinde kullanılmıştır. Bu gelişen teknolojinin oyunda kullanılacak olması yeni bir devrin kapılarını aralayabilir. Oyun halen yapım aşamasında iken AMD ekran kartlarında aynı performansı veremeyebiliriz gibi açıklama yapılmıştır.

Oyun geliştiricileri ise bu konuda sıkı çalıştıklarını açıklamışlar oyuncuları üzmeyeceklerini bildirmişlerdir. Oyun sektörünün yeni bir dünyaya kapı açması beklenebilir. Her geçen gün kullanılan teknolojiler farklı ortamlarda denenerek yeni gelişmeler ve farklı teknolojiler inşa ederek oyunculara daha farklı deneyimler ve tecrübeler yaşatmak için çabalar sarf edilmektedir. 4A Games oyunculara yeni yapımında olduğu oyunu ile daha öncesinde yaşanan sıkıntıları unutturabilecek mi? Bu sorunun cevabını ise oyuncular oyunu deneyimledikleri zaman görülecektir.Metro Exodus Çıkış Tarihi?

4A Games tarafından bu zamana kadar yapılmış ve geliştirilmiş oyunlara göz atılması gerekir ise; Metro 2033, Metro Last Light, Metro Redux, Metro Exodus gibi isimlerle oyuncuların karşılarına çıkmışlardır. Yeni oyunun ilk piyasaya çıkış tarihi ise 22 Şubat 2019 tarihinde olması heyecan ile beklenmektedir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir