blogRom / Genel / Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?
Menekşe Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Menekşe Yağı Nedir? Yararları Nelerdir?

Aslında çok faydalı bir yağ olan menekşe yağı belirgin olmayan bir yağ türüdür. Oldukça az bulunduğundan dolayı adının pek yayılmadığı menekşe yağı, oldukça pahalı fiyatlar ile bireylerin karşısına çıkmakta. Kimyasal açıdan oldukça zengin bir banka olan menekşe yağının en bilindik özelliklerinden birisi de saçı oldukça iyi bir şekilde beslemesi özelliğidir.

Menekşe Yağı Nereden Alınmalı?

Şampuanları oldukça yaygın olmaya başlayan bir bitkidir. Menekşe yağı kimyasal açıdan çok zengin olduğundan dolayı saça çok iyi bir güçlülük ve bir yoğunluk vermektedir. Bu yağ salgılamış olduğu parlaklık ve canlılık seçenekleri ile de tercih edilen bir yağ türüdür.

Menekşe yağının uygulanması için öncellikle kaliteli bir yerden temin edilmelidir. Çünkü menekşe yağı sahteleri çıkan ve saçı beslemek yerine tamamen kötü bir ağırlık veren oldukça ender bulunan bir yağdır. Daha sonrasında menekşe yağını, birkaç damla kullanmak gerekir. Çünkü belirtildiği gibi kimyasal açıdan çok zengin olan bu yağ fazla kullanıldığı taktirde olumsuz etkiler yaratmaktadır.

Menekşe Yağı Saça Nasıl Uygulanır? Saça Faydaları Nelerdir?

Menekşe yağı hem cilde hem de saça çok etkisi olan bir yağ türüdür. Öyle güçlü bir yağ ki, saç dökülmesine, kırılmasına, kepek oluşmasına, donuk olan saç yapısına gibi bazı önemli konuların karşısında durmaktadır. Menekşe yağını, sadece saça uygulamak zararlıdır.

Menekşe yağı genellikle, badem yağı ile karıştırılıp saça uygulanıldığı taktirde büyük bir etki yaratmaktadır. Karışımı saça tamamen sürdükten sonra ortalama olarak 15 dakika kadar saçta bekletilmesi gerekmektedir. Daha sonrasında ılık su ile yıkanan bir saç, hem mikroplardan arınmış, hem de dolgun ve nemli bir görünüme sahip olacaktır.

One comment

  1. Saç Bakımında Menekşe Yağı Kullanımı

    Menekşe evlerimize renk katan, kokusu ile içimizi ferahlatan bir çiçek. Menekşe yağının faydalarını okuduktan sonra evlerinizde çiçeklerin yanı sıra menekşe yağını da bulundurmaya başlayacaksınız.

    Menekşe yağı kurutulmuş menekşe çiçekleri ve yeşil yapraklarından elde edilir. Argan yağı, hindistan cevizi yağı gibi bolca elde edilememesinin sebebi çok değerli bir yağ olmasıdır. Menekşe yağının ağrı kesici, stres giderici faydaları olduğu gibi saç bakımına da çok büyük faydası vardır. Bu yazımızda da menekşe yağının saç bakımında kullanımına etkisine değineceğiz.

    Saçlarımıza ne kadar iyi bakarsak bakalım dış etkenler, kullandığımız saç şekillendirici makineler, saç boyası ve diğer kimyasal saç bakım ürünleri saçlarımızın yıpranmasına neden olmuştur. Eski görünümüne kavuşturmanın birçok farklı yolu vardır. Bu yollardan biri de saç bakım yağlarıdır. Saçlarımızı beslemek ve güçlendirmek için birçok yağı saçlarımızda kullanmışızdır. Menekşe yağı da bu yağlardan biridir.Menekşe yağı saç dökülmesine, saç kırıklarına olumlu bir şekilde etki eder. Saçlara ışıltı ve parlaklık verir. Bunun gibi bir çok faydası ile saçlarımızda rahatlıkla kullanabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir