Home / Ekonomi Haberleri / McDonalds Bayilik Şartları

McDonalds Bayilik Şartları

Günümüzde Bayilik veren firmalar listesine bakıldığında McDonalds firması üst sıralarda gelmektedir. McDonald’s yemek şirketi zincirinin kaliteli bir iş organizasyonu ile tanınması ve en iyi lisans kaynaklarından birisi olmasının temel sebebi, bu elde ettiği başarısının büyük oranda işletmecilerinde bulunan üstün niteliklerine dayanır.

Tabii, bu başarılarını pekiştiren bazı unsurlar daha vardır, hemen hemen pek çok işletmenin sağlayamadığı ve yüksek kalitede verilen tüm konuları kapsayan McDonald’s eğitim ve destek programlarıdır.

İşletmecilerden Beklenen Özellikler ve Bayilik Başvurusu Yapma:

Başvuru yapılmadan önceki evrede McDonalds firması işletmecilerinden, girişimci, tuttuğunu koparan, başarma hırsına sahip, eski tecrübeleri, askerliğine dair bir sıkıntısı bulunmayan ve en önemlisi finansal yönden yatırım yapabilecek kadar güçlü olmak gibi özellikler istemektedir.

Kendi işine sahip olup, en karlı bayilik imkanına kavuşmak isteyen çoğu insan başvurmak istese de tabii ki gücü yetenler kabul görecektir.

Bu yatırım maliyeti ise 2 ile 4 milyon TL arasında dükkânın büyüklüğü ve tipine göre değişmektedir. İşletmeci ile yapılan sözleşmenin süresi 10 yıldır. Ve daha başlangıçta 100 bin TL ödenek sağlanır.

Başvuru işlemi ise web sitesi üzerinden CV eki ile yapılır. İstanbul’a mülakata çağrılan işletme adayları arasında üstün niteliklere sahip olanlar seçilip eğitim süreci başlar.

Bu eğitim süreci 6 ile 8 ay arasında değişen bir süresi vardır. İşletme adayları bu aşamayı da başarı ile tamamlar ise lisansı almaya hak kazanır.

About blogrom

Check Also

Akaryakıt Kredi Kartı Kampanyaları

Akaryakıt Kredi Kartı Kampanyaları

Kredi kartları ve bağlı bulundukları bankalar tarafından pek çok alanda kampanyaları bulunmaktadır. Özel markalara ait …

One comment

  1. instahilesiapp.com

    McDonalds kaliteli bir firma bence dünya sekötür orada dönüyor bu benim fikrim
    param olsada açsam bitane zaten müşterisi hazır ismi yeter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir