Binance

Mavi Jeans Bayilik Şartları

Mavi Jeans Bayilik Şartları
Mavi Jeans Bayilik Şartları

Mavi Jeans Bayilik Şartları

Mavi Jeans 1991 yılında ilk mağazasını açmış, 5 yıl içerisinde Türkiye’de lider olmuşken, dünyaya açılan ilk Türk giyim firması olmuştur. Şu anda 50’den fazla ülkede 5000’e yakın noktada hizmet vermektedir.

Mavi Jeans hakkında

Felsefesi mükemmel jeanslerin yanı sıra Akdenizli moda markası olmaktır.

“Perfect Fit” felsefesi ile kişinin yaşam tarzını yansıtmayı, kalite beklentisini karşılamayı ve kişinin üzerine tam uymasını ister.

Tasarım ile var olacağını düşünen Mavi, çok uluslu bir tasarım ekibi kurmuştur.

Aynı zaman dünyanın en ünlü tasarımcılarıyla da çalışmıştır. Yıllık büyüme oranı %30’dur. Ayrıca 4 milyon kart üyesi bulunmaktadır.

2250 kişiden fazla çalışanı ile yılda yaklaşık 7 milyon jean satmaktadır.

Blue jean pazarındaki unisex anlayışını değiştirerek ABD’deki genç kız hareketini fark eden markalardan oldu.

Yenilikleri etnik kültür simgeleri taşıyan ürünleri ile de denim markalarının başında geldi.

Mavi Jeans Bayisi olabilmek için neler gerekir?

Daha öncesinde bir satış uzmanı veya giyim mağazası deneyimi olması şart değildir. Mağaza açılmadan önce şirket tüm detayları eğitimlerle birlikte yeni iş ortağına aktarır.

Şirket bünyesinde kapsamlı bir eğitmen grubu vardır. Yeni iş ortağına da aynı şekilde kapsamlı bir eğitim verilir.

Finansman yardımından, kira sözleşmesi pazarlığına, mağaza yeri bulmadan, mağazanın tamamlanmasına kadar her aşamada şirket, yeni iş ortağına destek olur.

Belirlenen bütçe doğrultusunda şirket desteği, eğitimleri, mağazanın aynalarına, raflarına ve ekipmanlarına kadar olan montajı bütçeye dahildir.

Aynı zamanda bayilik veren firmalar içerisinde bayilik başlangıç bedeli de alınmıyor.

Mavi Jeans Bayilik Şartları

Mavi giyim mağazası açarak kendi işinizin patronu olabilir, finansal özgürlüğünüzü kazanabilir, Türkiye genelinde tekli mağaza, çoklu mağaza ve bölge geliştirme fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İlk mağazasını 1991 yılında İstanbul’da açan şirket, 5 yıl geçmemişti ki daha Türkiye pazarında liderliğe yükseldi. Bununla yetinmeyip dünyaya açılan ilk Türk giyim firmalarından biri oldu. Şu anda 50’den fazla ülkede ve binlerce noktada hizmet veriyor.

Mavi’nin felsefesi, mükemmel fit’e sahip jeans’lerinin ve blue jeans kültürünün etrafında, Akdenizli bir moda markası yaratmaktır. “Perfect Fit” anlayışı, Mavi’nin bir jeans markasından global bir moda markasına doğru gelişiminde büyük önem taşır. “Perfect Fit” Mavi için, bir jeans’in kişinin hayat tarzımı birebir yansıtıması, kalite beklentini eksiksiz karşılaması ve giyim tarzı ve üzerine tam uyması anlamındadır.

“Ürünü markaya tasarım taşır” anlayışını benimseyerek; çok-kültürlü bir tasarım ekibi yaratan Mavi, bugün dünyanın dört bir yanından tasarımcı ve danışmanlarla işbirliği yapıyor. Dünyanın en iyi jeans tasarımcısı olarak bilinen Adriano Goldschmied, mükemmel kalıpların kraliçesi Venucia de Russi ve ilk defa bir blue jeans markası için koleksiyon hazırlayan Rıfat Özbek ve ilk kez bir Türk markası için tasarım yapan Hüseyin Çağlayan Mavi’yle buluşan önemli isimler arasında yer alıyor.

Neden mavi jeans bayiliği almalıyım?

Mavi bugün : 747 Milyon TL’lik bir şirket (50 ülkede 326 shop, 5000’e yakın noktada)
Yıllık büyüme oranı: %30
Koleksiyon yapısı: %50 jean; %50 non-denim
Müşteri dağılımı: %50 kadın, %50 erkek
Kartuş kart üyesi: 4 milyon kişi
Çalışan sayısı: 2.250+
Yıllık Jeans Adedi: 7 milyon +

•Yabancı markaların hâkim olduğu blue jean sektöründe Türkçe ismi kullanma cesaretini gösteren ilk marka oldu.
•Türkiye’de şirketler genellikle yurtdışına komşu ülkelerle açılmaya başlarken Mavi tam tersini yaparak jean’in anavatanı ABD’den işe başladı.
•90’ların ortasına kadar blue jean pazarında hâkim olan “unisex” yaklaşımını değiştirdi. ABD’deki genç kız hareketini ilk fark eden markalardan biri oldu.
•Nazar boncuğu ve yemeni gibi Akdenizli kültürün sembolleri Mavi ürünleriyle birlikte dünyaya açıldı.
•Jean sektöründe “Premium” kategorisinin dünyadaki öncülerinden biri haline geldi.
•Dünyada organik denim tasarlayan ve üreten markaların başında geldi.

Bir giyim mağazası deneyiminiz yoksa ne olacak?

Bayilik alan yeni mağaza sahibinin satış uzmanı olup olmamasının bir önemi yoktur çünkü şirket mağaza açılmadan önce gerekli bütün detayları mağaza sahiplerine öğretir. Olası mağaza sahipleri bir giyim mağazası işletsin ya da işletmesin veya giyim mağazası sahibi olsun ya da olmasın bir giyim mağazasının nasıl idare edileceği ile ilgili eğitilir. Şirketin sayısız küçük ölçekli ve büyük ölçekli satış operasyonu yönetmiş bilgili eğitmenlerden oluşan bir ekibi vardır. Her yeni mağaza sahibi kapsamlı bir eğitimden geçirilir.

Şirket, sizi ve personelinizi POS sistemi kullanma, mal alma, mağaza vitrin tasarımı ve daha fazlası gibi önemli konularda kapsamlı bir eğitimden geçirir. Uzun lafın kısası şirket mağaza açılışının başarılı bir şekilde yapılması ve işlerin yolunda gitmesi için planlama aşamasının her noktasında yanınızda olur.

Unutmayın, HERŞEY dahildir. Peki bu HERŞEY neleri kapsar?

Finansman yardımı
Kredi geçmişinin iyileştirilmesi
Mağaza yeri bulma yardımı
Kira sözleşmesi pazarlığı
Mağazanın tamamlanması
Kapsamlı eğitim
Toptan mal ağı

Eğitim ve destek

Şirket giyim mağazanız için doğru yeri bulmanıza yardımcı olur ve kira sözleşmesi pazarlığında size destek olur. Aynaların, göz alıcı rafların, iç mağaza tabelasının ve bütün ekipmanların düzenlenmesi de dahil bütün mağaza montajını yapar. Hatta dış tabela da bütçeye dahildir.

İletişim bilgileri

Adres: Eski Büyükdere Caddesi No:53 , Kağıthane / İstanbul
Telefon: 0850 288 6284
Web Sitesi: www.mavi.com

Giyim sektöründe faaliyet göstermek isteyen girişimciler için giyim bayiliği veren firmaları ve bu firmaların bayilik şartlarını paylaşmaya devam edeceğiz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir