Binance

Mavi Gözler için Göz Makyajı Önerileri

Mavi gözler, Allah’ın insana bahşettiği doğal bir güzelliktir. Gözlerin mavi olması, aslında genetik bir protein zinciri bozukluğudur. Nitekim her zaman olumsuz sonuçlanmayan bir durum olan genetik şifre protein zincirindeki bozukluk, bu durumda olumlu bir durum haline gelmiştir.

Göz rengi mavi olan kadınlar, göz makyajında dikkat etmelidir. Zira doğru renk ve makyaj tercihleri ile müthiş seksi görünümlere kavuşabilecekleri gibi, yanlış tercihlerde de haftanın rüküşü olmaya aday konuma gelirler.

Göz rengi mavi olan kadınların genelde tercih ettikleri ton, mavidir. Ancak bu yanlış bir seçim olmakla beraber doğru bir seçimde olabilir. Hemen açıklama getirelim ki cümlenin içerisinde önerimizle çelişmeyelim, sarışın kadınlarda mavi renk tonu göz makyajı, abartıya kaçacak şekilde olduğunda hoş ve seksi bir görünüm sağlıyor. Ancak kızıl kadınlarda ise mavi göz rengine, mavi makyaj yapılması iğrenç bir görüntü oluşturuyor. Bunun önüne geçmek için, kızıllar, mavi göz çevresine, kahverengi veya siyah renk tonlamalarında ya da kahverenginin açık tonlarında makyaj uygulamaları yaptığı takdirde hoş görüntü elde edebilir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir