Binance

Mate Çayı ile Zayıflama

Mate Çayı ile Zayıflama

Yağ yakımında yardımcı rol oynayan mate çay yağ yakım hızını çok etkili bir şekil ile de artırıyor.
Metabolizmanın hızlanmasında da büyük bir yardımcıdır. Doktor Torben Anderson tarafından 2004 yılında Danimarka’da bulunan Charlottenlund Medical Centre` de sağlıklı kişi katılımları ile de yapılmakta olan tespit sonucunda 45 günlük süreçte mate çay ile ekstresi kullanmakta olan kişilerde 5 kg kilonuz için kayıp yaşanmakta iken, normal bir biçimde mate çay tüketen kişiler için ise kilo kaybının yaşanmamakta olduğu görülüyor. Mate çaya yönelik olarak bulunmakta olan bu türden bulgu durumu için ise bol miktarlı tavsiyeler var.

Mate çayı kullanımı şifası

Mate Çay bütün dünya üzerinde obezite tedavisinde de kullanılıyor. Vücuttaki yağın emilim durumlarını gideriyor. Yağları hızlıca yakılma durumunu sağlıyor ayrıca da vücutta bulunan suyun da atılma durumunu kolaylaştırmaktadır. Gün içinde 3 fincan içip erken yaşlanmanın da önüne geçmeniz mümkündür. Mate çayınızı yalnız bir şekilde demleyip tüketin. Bunun yanı sıra yeşil çay ile de karıştırıp demlemeniz mümkün oluyor. Öneri olarak ise yeşil çay yanında karışımı sağlanarak tüketimi gereklidir. Sıklıkla tüketilmesi yanı sıra devamlılık önemli iken, taze tüketilmesi gerekir. Fayda görmek için bu durum şart olmaktadır.

Mate Çayının hazırlanması

1 litre kaynamış olan su içerisine malzemeyi koyarak sonrasında ise karışımın kaynamasından önce 15 dakika demlenmesini sağlayın. Sonrasında ise süzdüğünüz çay karışımını dilediğiniz şekilde soğuk ya da sıcak bir şekilde içerisine birazcık limon eklemesi yaparak tatlandırdığınız çay hazır. Üç gün içinde kilonuzdaki farkı ve etkiyi gözle görülür kıvamda izleyeceksiniz. Kullanılması gereken malzemeler ise, 1 tatlı kş. mate yaprakları, 1 tatlı kş. Biberiye, 1 tatlı kş kekik, 2 tatlı kş yeşil çay, 1 tatlı kş. funda yaprağı kullanılması gereklidir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir