Binance

Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?
Lenf Drenaj Nedir?

Lenf Drenaj Nedir?

İnsan sağlığı açısından çok faydalı olan Lenf drenaj sistemi insan vücudu için çok faydalıdır. Öncelikle bireyler için sağlıklı olunması için beslenme, hareket ve zihinsel sorunları dışından birçok sağlık sorunları bulunmaktadır.

İnsan vücudunun dolaşım sisteminin düzgün bir şekilde çalışması için ve hastalıklara karşı dirençli olunması için lenf sisteminin düzenli çalışması gereklidir.

Bu sistemde sıkıntı olunduğu zaman lenf drenaj sistemi ile bu rahatsızlıkları gidermek mümkün olmaktadır.

Lenf Sisteminin Özellikleri

Lenf dolaşımı vücudumuzun bağışıklıklarını artırarak ve dolaşım sistemimiz sağlıklı bir şekilde yaparak, kan dolaşımının da çalışmasını ve vücuttaki kirli kanları dışarıya atmasını sağlamaktadır.

Ancak cildin üzerindeki kılcal damarlar deri altına daima su ve protein maddesi göndererek ve bu sıvının da cilt altında toplaması gibi görevleri lenf sistemi düzenlemektedir.

Lenf sistemi cildin altında durdukları zaman su ve protein maddeleri sürekli olarak sıvılar içermektedir.

Lenf Sıvısını Gidermek İçin Yapılacak Yöntem

Lenf sıvı her zaman cildin yüzeyine yakın yerlerde toplanarak hareket etmeye yaramaktadır. Cildin altında birikmiş ve lenf kanallarını toplayarak filtre görevini yaparak sıvı oluşup ve dışarıya idrar yoluyla atılmaya yaramaktadır.

Ancak protein maddesi ve su dokuların arasında birikirse ödem oluşturur. Ödem ise lenf kanallarda yetersiz olduğu için lenf sistemini tıkayarak ve kötü hastalıklar yol açmasını sağlar.

Ödem hastalığı genelde insanın kollarında ve bacaklarında görülmektedir, ancak ödem hastalığı insanın herhangi bir bölgesinde görülme ihtimali vardır.

Lenf Hastalığına Çözüm

Kol ve bacaklarda ödem oluşmuş ise bu bölgelerde sık sık ağrılar oluşarak kişiye rahatsızlık verir. Lenf drenaj sistemi her zaman faydası bulunmaktadır.

Genellikle bu sistem ödem hastalıklarını gidermek için uygulanarak hastalığı ortadan kaldırmaktadır.

Özellikle ise lenf sıvısını daima hızlandırarak ve ağrıları, şişkinlikleri ortadan kaldırmasına yardımcı olmaktadır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir