Binance

Leke Çıkarıcı Doğal Yüz Maskeleri

Cilt bakımına önem veren bayanlar yüzdeki lekeler için leke çıkarıcı doğal yüz maskeleri hazırlayarak evlerinde Kişisel bakım hazırlayabilirler. Maliyeti düşük olan bu maskeler yapımı da oldukça basittir. Öne çıkan doğal yüz maskeleri ne baktığımızda ideal tercihleri şu şekilde inceleyebiliriz.

SALATALIK MASKESİ

Yulaf ezmesi (Bir bardak)
Yoğurt (1 çay kaşığı)
Salatalık (Yarım salatalık)

Salatalık maskesi hazırlamak için salatalık rendelenmeli ve yulaf ezmesi ile karıştırılarak karışım oluşturmalıdır. Oluşan karışım hamur kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Daha sonra üzerine yoğurt eklenmeli karışıma son hali verilmelidir. Elde edilen karışım özellikle yüzdeki lekeler olan bölgeye sürülür ve 10 dakika boyunca kuruması beklenmelidir. Bu ne tarafından sonra soğuk suyla yüz yıkanır ve durulanır. Bu işlemeye hafta boyunca düzenli olarak yapmak gerekir.

KETEN TOHUMU MASKESİ

Leke çıkarıcı doğal yüz maskeleri arasında dikkat çeken keten tohumu maskesi basit hazırlanışı ile kolay kullanım sağlıyor keten tohumu ve bir bardak su gereken bu mask hazırlanırken keten tohumu ve su karıştırılır ve sonra kaynatılır. Daha sonra bu karışımı süzülür. Siz ne işleminden sonra elde edilen karışıma temiz bir bez batırılarak sonrasında bu bez lekeli yüzeye sürülür. Oldukça kolay bir maske olarak bu maskeyi haftada iki üç defa yapılarak etkili sonuç alınabilir. Çilli ciltler için etkili bir yöntemdir.

HAVUÇ MASKESİ

Leke çıkarıcı doğal yüz maskeleri yöntemlerinden biri de havuç maskesidir. Bir kase havuç ve cildi arındırma ve durulama için süt ile yapılan bu maske de oldukça basit bir seçenektir. Bir kase havuç rendelenerek hazırlanır. Daha sonra elde edilen havuç ezilerek püre yapılır. Bu püre yüze sürülerek uygulanır. 20 dakika boyunca beklettikten sonra süt ile yüz durulanır. Sivilceler için etkili bir maskedir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.