Home / Haber / Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Lazer Epilasyon Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gelişmiş ve son teknolojinin tıptaki en büyük katkılarından biri belki de LAZER ışınlarının kullanımını, tedavilerin hizmetine sunması oldu.1960’lı yıllardan buyana kullanılan lazer teknolojilerinin gelişmesi ve daha güvenli hale gelmesiyle birlikte tıp dünyasında da yeni bir çağ açıldı. Epilasyon , damarsal lezyonlar , lekeler, sivilceler ve kırışıklık gibi pek çok sorun , lazer ışınlarıyla acısız ve zahmetsiz giderilebiiyor. Sonrasında hastanın sosyal hayata dönmesi çok kısa sürede olabiliyor. Yeterki doğru uzmana ve merkeze başvurulabilsin…

LAZER terimi aslında kelimelerinden oluşmuş bir kavramdır. Ve uyarılmış radyasyonun yoğunlaşmasıyla güçlendirilmiş bir ışık demetini yansıtmaktadır. Bu ışık demeti tek renkli, düz ve enerji taşımaktadır.

Bu güçlü ışık demeti sayesinde çevre dokular korunarak, tüylerin yok edilmesi ile kalıcı epilasyon sağlanmakta ve pürüzsüz, yumuşak bir tene sahip olunabilmektedir. Ancak bir seansta tüm kılların ışığı aynı şekilde emerek köke ulaştırmaları mümkün değildir. Çünkü kıllar da vücudumuzun her hücresinde olduğu fiziksel bir döngü içindedir. Büyüme (anagen), dinlenme (telogen) ve dökülme (katagen) evreleri şeklinde kılların üç döngüsü bulunmaktadır. Lazer ışığı kılların büyüme (anagen) evresine etkilidir. Bu sebepten lazer epilasyon ile istemediğimiz kıllardan ancak birkaç seansta kurtulmak mümkün olur.

Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkündür. Bu nedenle seanslar arasında bir ila iki ay gibi süreler öngörülür. Büyüme evresinde bulunmayan bir kıla lazer uygulaması yapılır ise kıl adeta tütsülenir ve ışığı kıl köküne ulaştırma görevini tamamlayamaz. Seanslara düzenli olarak gelinildiğinde lazer epilasyonun günümüzün en başarılı uygulaması olduğunu fark etmeniz mümkün olacaktır.

Ayrıntılı bilgi için http://www.drfulyatezel.com/tedavi-12-lazer-epilasyon.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

About blogrom

Check Also

1970’li Yıllarda Sinema

1970’li Yıllarda Sinema

Orta yaşlı insanlar daha iyi hatırlayacaktır. İlçe merkezlerinde ve bu büyük köylerde insanlar boş zamanlarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir