Binance

Lazer Epilasyon Hizmetini Uzman Ellerden Alın

Lazer Epilasyon Hizmetini Uzman Ellerden Alın

Lazer Epilasyon İle Tüylerinize Elveda Diyin

Lazer Epilasyon kişilerin vücutlarındaki tüylerin peridiyodik aralıklarla ile kalıcı bir şekilde lazer cihazları ile yok edilmesidir. Lazer epilasyon ilk olarak doksanlı yıllardan yapılmaya başlanarak günümüze kadar gelişerek gelmiş uygulamalardan biridir. Burada önemli olan doğru kişilerden ve doğru teknikler ile lazer epilasyon işleminin yapılması gerektiğidir. Bu çok önemli bir detaydır.  Epilasyon basit bir konu olarak algınsa da tıbbi olarak oldukça önemli konuların başında geliyor. Özellikle yanlış lazer epilasyon işlemleri cilde geri dönüşümü olmayan zararlar veriyor. Bu nedenle bu tarz uygulamaların her yerde yapılmasının mümkün olmadığını bu alanda eğitim almış uzman kişilerin lazer epilasyon uygulamasını yapabileceğini bilmek gerekiyor.

Lazer epilasyon lazer ışınlarının vücudun bunu kaldırabileceği ölçeklerde ayarlanarak kıl köklerine ulaşılması ile yapılıyor. Bu konuda önemli olan nasıl bir vücut yapınızın olduğunun uzman kişi tarafından biliniyor olmasıdır. Özellikle kıl köküne kadar ulaşmayan lazer ışınları yüzeyde kalarak hem kalıcı çözüm olmayacak hem de cil dokusuna zarar verecektir. Özellikle sağlık bakanlığından diploması olduğu belirtilen kişilerin bu işlemleri yaptırdığı iddiası da doğru değildir. Dermatologlar cilt yapısını en iyi tanıyan kişilerdir. Bu nedenle lazer işleminin nasıl yapılacağını en iyi analiz edecek kişilerdir. Bu tarz işlemler yapan kuruluşlar bünyesinde mutlaka bir dermatolog gözetiminde bu uygulamaları yaptırmalıdır.

Lazer Epilasyon Yapılırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor

Lazer epilasyon konusunda pek çok yer epilasyon işlemini yaptığını iddia etse de aslında bu işlemlerden sonra tüyler yeniden çıkıyor. İşte bu nedenle ticari kaygı gütmeyen ve alanında diploması olan ve bu işi bilinçli bir şekilde yapan kurum ve kuruluşlardan bu hizmeti almak gerekiyor.

*  Lazer epilasyon işlemi bilimsel yöntemler ile yapılmalıdır.
*  Lazer epilasyon işleminde kullanılacak olan cihazlar sağlık bakanlığınca onaylı olmalıdır.
*  Cilt yapısı belirlenerek lazer işlemi uygulanacak kişiye göre doz belirlenmelidir.
* Lazer işlemi uzman dermatolog tarafından yapılmalıdır.
* Cilt hassasiyeti olan kişilerin öncelikle bir cilt hekimine muayene olmaları gerekmektedir.

Lazer işlem yapılmadan önce bu detaylara dikkat etmek gerekiyor. Çünkü pek çok yerde lazer cihazı olarak tanıtılan cihazlar aslında lazer işlemi görüyor ancak kalıcı çözüm olmuyor. Uzman dermatolog gözetiminde yapılan lazer epilasyon işlemleri daha etkili ve kalıcı çözüm sağlıyor.

Lazer Epilasyon İşlemi Kimlere Yapılamaz

Lazer Epilasyon kişisel bakımın artık en önemli detayları arasında çoktan yerini almış konulardan birisi haline geldi. Özellikle kadınların daha çok ilgi gösterdiği bir konu iken, artık erkeklerinde son zamanlarda sıkça dikkat ettiği ve uygulama olarak tercih ettiği konular arasında yer alıyor. Lazer epilasyon yaptırırken uzman bir kişinin elinden uygulamanın yapılıyor olması gerekiyor. Bu aşamada en çok dikkat edilmesi gereken detaylardan biri de lazer epilasyon uygulamasının kimlin yaptıramayacağı konusudur. Lazer epilasyon işlemi hamile olan kişilere kesinlikle uygulanamayacak bir işlemdir. Bir diğer konu ise hamile riski bulunan kişilerinde lazer işlemi yaptıramayacağı konusudur.

Özellikle böyle bir durum söz konusu olduğunda uygulama başlamış ise dahi mutlaka hekiminizle bu durumu paylaşmanız gerektiğidir. İnce tüyler lazer ışınları ile yakılması mümkün olmayan kıllardır. Lazer işlemi için tüy kökünün kalın olması önemlidir. İnce kıllar için bu durum söz konusu olmadığı için bu tarz kıllara lazer uygulaması yapılmamaktadır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise cilt kanseri olan kişilerin de kesinlikle lazer yaptıramayacağı konusudur. Özellikle solaryumda bronzlaşma tercih edilmiş ise bu tarz kişilerin kendi rengine ulaşıncaya kadar lazer işlemi yapılmamaktadır. Bir diğer konu ise 18 yaş altı kişilerde ergenlik süresi tamamlanmadığı için tüylerin yeniden çıkma riski göz önünde bulundurularak lazer epilasyon işlemi yapılmamalıdır.

Roaccutone kullanan ve akne tedavisi görmüş ilaca son vermiş kişilerin de lazer epilasyon işlemi doktora danışarak uygulanmalıdır. Özellikle sağlıklı bir sonuç alınması için bu son derece önemli bir konu. Özellikle pek çok klinikte lazer epilasyon cihazı altında kullanılan makinelere dikkat etmek gerekiyor. Özellikle lazer cihazlarının sadece klinik belgesi olan yerlerde kullanıldığını belirtmek gerekiyor. Bu nedenle lazer cihazı konusunda ya da lazer epilasyon yaptırılacak yer konusunda sağlık bakanlığınca onaylı yerlerde bu tür uygulamaların yapılması konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir