Binance

Kurye İşi Kurmak

Kurye İşi Kurmak
Kurye İşi Kurmak

Kurye İşi Kurmak

Küçük ölçekli kurye şirketleri müşterilere sundukları özel ilgi sayesinde büyümektedir. Programlanmamış ve aynı günde yapılan teslimatlar ulusal şirketlerde yoktur. Ancak bu tür hizmetleri küçük ölçekli kurye şirketleri sunmaktadır.

Bir sürü insan hassas şeyleri gönderirken kişisel olarak bildikleri ve güvendikleri insanlarla çalışırken kendilerini güvende hissederler. Soğutulmuş malzemeler veya medikal malzemelerin gönderimi gibi özel ihtiyaçlar yerel pazara güzel fırsatlar sunar. Bu fırsatları değerlendirerek güzel kazançlar elde etmek istiyorsanız küçük ölçekli bir kurye şirketi açın.

Kurye şirketi nasıl kurulur?

1 – Ne tür şeyler taşıyacağınıza ve hangi coğrafik bölgeye hizmet edeceğinize karar verin

Biyo zararlı, kimyasal veya kolay bozulan ürünler gibi paketleri taşımayı da düşünebilirsiniz. Karşılanmamış ihtiyaçları tespit etmek için rakiplerinizin neler sunduğunu araştırın.

2 – Sunacağınız hizmetlere bağlı olarak güvenilir bir araç alın veya kiralayın

Çabuk bozulan şeyler taşıyacaksanız soğutulması gibi gerekli ekipmanlarla aracı donatın.

3 – Ruhsat ve izinleri alın

İlgili resmi kurumlara başvurun. Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek, yeni iş kurmakla ilgili başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. İşletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin. Her sürücünün ehliyete ihtiyacı olacaktır.

4 – Sigorta yaptırın

Taşıt sigortasına ek olarak araç ticari amaçla kullanılacağından mesleki sigorta da yaptırın. Taşınacak şeylerin sigortalanması da çok önemlidir. Uygun sigorta türünü ve kapsamını sigortacıya danışın.

5 – Günlük olarak değişecek programlama ihtiyaçlarını karşılamak için bağımsız yüklenicilerle çalışmayı hesaba katın

6 – Gönderileri programlamak ve sürücülerle iletişim kurmak için güvenilir bir yöntem belirleyin

Müşteriler için telefon hattı tahsis edin. İki yönlü iletişim aygıtı aracılığıyla sürücülere teslimat şartlarını gönderin. Teslimat zamanını doğru olarak tahmin etmek için yazılım kullanın.

7 – Hizmetlerinizin reklamını yapın

Teslimat aracına çekici bir işaret yerleştirin. Açılış yaptığınızda basın bülteni gönderin. Doktorlar, avukatlar, mimarlar, üreticiler ve hizmetlerinize ihtiyaç duyacak diğer işletmelerle temas kurun. Potansiyel müşterilere broşürler ve kartvizitler verin.

İhtiyacınız olanlar

Araç
Ruhsat ve izinler
Sigorta
Telefon hattı
İki yönlü iletişim sistemi
Promosyon malzemeleri

İpuçları

İşin inceliklerini öğrenmek için kendi işletmenizi açmadan önce oturmuş bir şirkette çalışarak deneyim kazanın.

Profesyonel bir imaj sergilemek için üniforma giyin.

İnternet sitesi açın ve müşterilerin teslimat bilgilerini takip etmesini sağlayın.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir