Binance

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Ev hanımlarının korkulu rüyası küçük evlerdeki dar alanlar. Ortamın küçük olması yemek masasının sığmaması, tezgâhtaki eşyaların tam anlamıyla yer bulamaması, bulaşık makinesinin neredeyse dışarıda kalması çoğu zaman buzdolabının yerleştirilmesinden vazgeçilmesine bile sebep oluyor. Öncelikle dekorasyon yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli kısımlar evin her metrekaresinde kullanıma açılmasını sağlamak. Bu sayede hem eşyalarınızı rahatlıkla sığdırabileceksiniz hem de size ortam da fazlasıyla hareket sahası kalacak.

Nasıl Başlamalı

Çamaşır makinesini küçük evlerde asla mutfak tezgâhının altına koymamak gerekiyor. Çamaşır makinesinin banyoda kullanılması mutfak alanını genişletecek ve makineyi banyoda daha işe yarar bir pozisyon getirecek. Bulaşık makinesi ise kesinlikle lavabonun altında olmalı. Böylece makineye konulacak bulaşıklar etrafı kirletmez ve lavabonun altındaki ölü alan kullanmış olur.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Eşyaları Minimale İndirmek

Her evde olduğu gibi ocağın altında fırın olmazsa olmaz. Ama eğer küçük fırın kullanma şansınız varsa elbette eşyaları minimale indirmenizi öneririz. Dolapların arasına monte edilen bir iki tepsiye kadar pişirebilen küçük fırınlar daha kullanışlı ve daha ekonomik olur. Böyle bir durumda küçük fırın için ocağın altında ki alanı harcamak gereksiz. Boyunuz hizasındaki dolap arasına yerleştirilirse daha az yer kaplayacaktır. En fazla alan kaplayan ocaktan kurtulmakta eşyaların yayılmasını sağlar.

Küçük Ev Eşyaları

Blender, mikser, mutfak robotu gibi aletleri tezgah üstünde tutmak son derece gereksiz olur. Tezgâhta daha fazla boşluk oluşturmak adına bu tür aletler kapalı dolaplar da saklanmalı. Kapalı dolaplar küçük alanların dağınıklığını gizleyeceği için etrafı daha derli toplu gösterecektir.

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Porselenleri Sergilemeyin

Hanımlar genel olarak yeni aldıkları fincanları, bardak takımlarını tezgâh üzerinde bulundurmaya bayılır. Ama küçük alanlar sergilemeyi kaldıramayacak kadar dar olabilir. Bu tür güzelliklerinde kapalı dolaplarda kalması ve gerektiği zamanlar çıkarılması önerilir. Evin her metrekaresini tamamen kullanabilmek için bazı güzelliklerden ödün vermek gerekebilir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir