Binance

Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma Açtırma

Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma Açtırma
Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma Açtırma

Kredi kartlarının yurt dışında kullanılması ancak yurt dışı seyahatlerinde bulunan vatandaşların kullanabileceği bir uygulamadır. İsteyen her vatandaş kredi kartlarını yurt dışı kullanıma açtırabilir. Yurt dışından kolaylıkla alışveriş yapabilmenin imkanını sağlayan Kredi Kartı yurt dışı kullanımı oldukça faydalı olmaktadır. Yurt dışına sık seyahat eden kişilerin kullanıma açtırdıkları kredi kartları ile yurtdışı seyahatlerinde rahatlıkla alışveriş yapabilmeleri sağlanmaktadır. Böylece yurtdışında kredi kartlarınızı kullanmak bankanızın onayı ile gerçekleşebilmektedir. Hangi banka ile çalışıyorsanız, hangi bankanın kredi kartı varsa o banka ile irtibata geçerek kredi kartlarınızı yurtdışı kullanıma açtırmanız gerekmektedir. Ayrıca açtırmış olduğunuz kredi kartının limit ve harcama izinlerinin de olması gerekmektedir.

Kredi Kartını Yurtdışında Kullanıma nasıl açtırabilirim?

Kredi kartlarınızı ülkemizde kullanabildiğiniz gibi yurt dışında da kolaylıkla kullanabilmek için öncelikle Kredi Kartı yurt dışı kullanımı işlemlerini yaptıranız gerekmektedir. Bu işlemi yaptırabilmek için yurtdışına çıkmadan önce mutlaka bankanıza gitmeniz gerekmektedir. Yurt dışına çıktıktan sonra işlem yaptırmak isterseniz farklı bir uygulama devreye girmektedir. Şayet henüz yurtdışına çıkmamış iseniz bu kredi kartlarınızı yurt dışında kullanıma açtırmak gayet kolay olmaktadır. İşlem yaptırmak istediğiniz kredi kartınıza ait bankanın ilgili şubesine giderek isteğinizi bir dilekçe ile belirtip banka görevlisine vermek sureti ile işleminiz başlayacaktır. Banka görevlisi size birkaç evrak imzalatarak işleminizi gerçekleştirmiş olacaktır. Daha sonra birkaç gün zarfında kredi kartınız yurt dışı kullanıma açılmış olacaktır.

Yurt dışına çıktıktan sonra Kredi Kartını kullanıma nasıl açtırabilirim?

Yurt dışında kredi kartınızı kullanmak istiyorsanız yurt dışına çıkmadan önce bu işlemi yaptırmanız oldukça kolay olmakla birlikte şayet yurt dışında iken Kredi Kartı yurt dışı kullanımı işlemi yaptırmak isterseniz şöyle yapmalısınız. İlk önce yapmanız gereken bankanız ile irtibata geçmek olmalıdır. Bankanız ile irtibat kurduğunuzda sizinle muhatap olan müşteri temsilcisi güvenliğiniz açısından size birkaç önemli soru soracaktır. En nihayetinde sorulan soruları cevaplandırdıktan sonra müşteri temsilcisi tarafından kredi kartınız yurt dışında kullanıma aktif hale getirilecektir. Bu yöntem ile kredi kartınız yurtdışı kullanıma açılmadı ise diğer bir yöntem olan internet bankacılığı sistemini kullanarak aktifleştirebilirsiniz.

https://www.bankalarimiz.com/

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir