Binance

Kredi Kartı Yapılandırma Hakkında Tüm Detaylar

Kredi Kartı Yapılandırma Hakkında Tüm Detaylar
Kredi Kartı Yapılandırma Hakkında Tüm Detaylar

Kredi Kartı Yapılandırma Hakkında Tüm Detaylar

Kredi kartı yapılandırması hakkında haberler bekleyen tüketicilere müjdeli haber geldi. Resmi gazetede 2017 senesi Ocak ayı içerisinde yayınlanan düzenlemeyle birlikte kredi kartlarındaki borçlara 72 aya varan vade seçenekleri ile yapılandırma yapılması artık mümkün olacak.

Kredi kartı borcu bulunan bir tüketiciyseniz ve bu borçların ödenmesi durumunda sıkıntılarınız varsa çıkarılan yeni yasayla kredi kartı borçlarınıza taksitlendirme işlemi uygulayabileceksiniz.

Kredi kartlarının yapılandırması işleminde herhangi bir alt ya da üst limit bulunmadığı için borç ne kadar olursa olsun bu yapılandırma işleminden yararlanabiliyorsunuz.

Türkiye’de kredi kartı borçlusu kişilerin milyonları aştığı biliniyor. Bu nedenle merakla beklenilen bu haber borçlu kişilerin aklına pek çok soru gelmesine de neden oluyor.

Kredi Kartı Borçlarının Yapılandırılması

Kredi kartı borçlarının yapılandırılmasını istiyorsanız eğer yapılması gerekenlerin başında borcun bulunduğu kredi kartının bağlı olduğu bankayla görüşmek geliyor.

Yürürlüğe giren bu yasayla bankalar kredi kartlarındaki yapılandırma faiz ve oranlarını belirlediler. Yapılandırma için kredi kartınızın bağlı olduğu bankanın oranlarından yararlanabilme imkanınız bulunuyor.

Kredi kartı borçlarının yapılandırması işleminde dikkate alınması gereken nokta ise bankaların yapılandırma işlemleri için belirledikleri faiz oranlarıdır. Bu işlem için her bankanın farklı faiz oranları bulunuyor.

Fakat bankaların müşterilere sundukları faiz oranlarında belli bazı tutarsızlıklar gözlendiği için ‘Yapılandırmaya mı gidilmesi ihtiyaç kredisi mi çekilmesi daha avantajlı?’ sorusu ortaya çıktı.

Kredi Kartı Yapılandırmaları İçin Kredi Çekmek Avantajlı mıdır?

Uzman yorumlarına göre kredi kartı yapılandırması yoluna gitmek yerine ihtiyaç kredisi çekilerek kredi kartı borçlarının kapatılması tavsiye ediliyor.

Kredi kartı borçlarının yapılandırması işleminde bankalar tutarsız faiz oranları belirledikleri için genel olarak bakıldığında oranlar ihtiyaç kredisinin oranlarından yüksek olmakta. Bu nedenle bu yapılandırma için ihtiyaç kredisi çekilmesi tüketiciler açısından daha avantajlı oluyor.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir