Binance

Kredi Kartı İle MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İle MTV Ödeme Nasıl Yapılır?
Kredi Kartı İle MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi Kartı İle MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi olarak bilinen MTV, her sene iki taksit olarak, Ocak ve Temmuz aylarında ödemesi yapılan, aracın motor hacmi ve yaşına göre de değişkenlik gösteren bir tür vergi olarak karşımıza çıkıyor.

Eski yöntemlerde MTV ödemeleri için MTV tahsilatı işlemleri gerçekleştiren bankalar ve vergi daireleri gibi kurumlarda sıra beklerken günümüzde gelişen teknoloji sayesinde sanal ortamda kısa süre içerisinde ve kolaylıkla MTV ödemesi yapılabiliyor.

Kredi Kartıyla MTV Ödemeleri Kaç Taksittir?

Kredi kartıyla MTV ödemesi işlemleri yapılabilmesi için öncelikle T.C. Maliye Bakanlığı’nın oluşturduğu İnternet Vergi Dairesi sitesine giriş yapılması gerekiyor. MTV ödemesi ekranında karşınıza çıkan bilgi formunu doldurduktan sonra bilgileri kontrol ederek işlemi onaylamalısınız.

Sonraki gelen ekranda ise MTV taksitini (Ocak ayı içerisinde hem Ocak hem Temmuz aylarının MTV ödemeleri tek seferde gerçekleştirilebiliyor) seçmeniz gerekiyor.

Ocak ayı için 1. taksit seçeneği, Temmuz ayı için de 2. taksit seçeneği seçilmelidir. Bu seçimden sonra kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gereken bir ekranla karşılaşacaksınız.

İlk olarak 16 haneli olan kart numarası, daha sonra da kredi kartıyla ilgili diğer bilgileri girmeniz gerekecek. Bu bilgilerin tamamlanmasının ardından kredi kartının bağlı bulunduğu banka seçimi de yapılarak işlem tamamlanmış olacaktır.

Kredi kartınız ile MTV ödemesi yapabilmeniz için anlaşmalı olan bir bankanın kredi kartlarından birisini kullanmanız gerekiyor.

Kredi Kartıyla MTV Ödemesi Olanağı Tanıyan Bankaların Listesi

Akbank; Axess, Fish, Wings, Axess Business, Free, Wings Business, Bank’o Card Axess kartları.
Garanti Bankası; Bütün Garanti American Express, MasterCard ve Visa, ING Bonus, Alternatifbank Bonus, Burgan Bonus, Tekstilbank Bonus, Şekerbank Bonus kartları.

Yapı Kredi; Bütün Yapı Kredi MasterCard ve Visa, Anadolubank Worldcard, Albaraka Worldcard kartları.

Bunların dışında bütün Halkbank, Finansbank, TEB, Ziraat Bankası, İş Bankası, HSBC, Denizbank, Aktif Bank, Türkiye Finans kredi kartlarının MasterCard ve Visa kartlarıyla MTV ödemesi yapılabilir.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir