Kozmetik Ürünleri ve Zararları

“Kozmetik Ürünleri”, günümüzde kadın ve erkek bakım ürünleri olarak nitelendirilebilmektedir.

Oysaki güzellik uzmanları tarafından bazı firma ve markalar hariç olmak üzere çoğu kozmetik ürününün sadece para kazanma amaçlı olduğu öne sürülmektedir.

Doktor kontrolünde kullanılmayan kozmetik ürünleri, güvenilir marka ve firmalardan tedarik edilmediği takdirde sahte çıkabilmekte ve insan cildinde aşırı derecede büyük zararlara neden olabilmektedir.

“Kozmetik ürünlerin Zararları”nı sıralamak gerekirse ilk başta bahsedilmesi gereken konu, maddi zararlardan ziyade sağlığımıza vereceği zararlar olmalıdır. Zira sağlık, paradan önce gelir. Çoğu insana göre bu durum değişebilmektedir ama evrensel bir gerçek vardır ki, sağlık olmazsa paranın bir değeri yoktur.

Sahte bir kozmetik ürününün satın alınıp kullanılması demek, ciltte yaratacağı tahribat, tahriş, alerjik reaksiyonlar vb. gibi durumların yanı sıra maddi olarak harcadığınız paranın da çöpe gitmesi demektir.

Ödediğiniz para ile kendinize zarar vermiş olmak, elbette ki her insanın zoruna gider. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için, kullandığınız kozmetik ürünlerini, dermatolog vb. gibi işin uzmanı doktorların danışmanlığında kullanmaya devam etmelisiniz. Güvenilir olmayan marka ve firmalardan alışveriş yapmamalı ve aşırı dozda kullanımdan kaçınmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir