Binance

Koton Bayilik Şartları

Koton Bayilik Şartları
Koton Bayilik Şartları

Koton Bayilik Şartları

Hazır giyim dendiğinde aklımıza gelen mağazalardan biri de Koton’dur.

Geliştirdiği ve yenilediği büyümeye giden stratejileri ile Koton, ülkemizde 203 mağazaya, yurt dışında ise 88 mağaza ile önemli bir konumda yer almaktadır.

Bu mağazalar toplamda 24 farklı ülkede yer almakta ve gün geçtikçe yenileri eklenmektedir.

Hal böyle olunca hazır giyim üzerine mağaza sahibi olmak, bu hayalini gerçekleştirmek isteyen kişilerinde aklından, Koton giyim bayilikalmak geçiyor. Neden olmasın?

Koton mağazaları iş geliştirme konusunda çok ciddi destek sağlamakta ve doğal olarak mağaza tarafından verilen bu destek sayesinde bayilik alacak olan ya da almış kişi sektöre bilinçli bir şekilde adım atmış oluyor.

Neden Koton Bayilik

Öncelikle Koton mağazaları ülkemizde bilinen, işini iyi yapan sayılı mağazalardan bir tanesidir.

Bunun yanı sıra bay- bayan hemen hemen her yaş ve tarza uygun giyim üretimi, kaliteli ürünler, indirim günleri derken gün geçtikçe büyüyen bir giyim firması.

Koton giyim bayilikşartları ve bu şartların getirisine bakıldığında giyim sektörüne girmek isteyen birinin dikkatini celp etmesi gayet doğal.

Koton’dan bayilik aldığınızda sektör ile ilgili eğitim alabilme şansınız olduğundan dolayı konu hakkında hiçbir bilgisi ya da fikri olmayan biri de kolaylıkla üstesinden gelecektir.

Tabi bu eğitim isteğe bağlı. Yani isterseniz sektörde işi bilen biriyseniz Koton’un vermiş olduğu eğitime katılmak durumunda değilsiniz.

Koton Bayilik Şartları

 • Eğer mağazanız bir alışveriş merkezinde ise, tekstil ürünlerinin satıldığı diğer mağazalar ile aynı katta bulunmaktadır. Ana caddeler üzerinde ise alışveriş akışının sürekli olarak sağlanması gerekmektedir. Bayilik şartları içerisinde ilk öncelik mağazanızın yeridir. Yer konusunda Koton, onay vermelidir.
 • Mağazanın 800 m2 gibi bir genişliği olmalıdır. Bu alanın %10’luk kısmı depo olarak kullanmaya müsait olmalıdır.
 • Cephenin en az 15 m civarında olması da gerekiyor.
 • Tabi bu kadar büyük mağaza alanında tavanında geniş olması gerekmekte ve Koton 3 metre yüksekliğinde tavan bekliyor.
 • Tüm bunların yanı sıra dekorasyon maliyeti olarak ülkemizde ortalama 500 dolar/ m2 ödenek gerekmektedir.

Koton Bayilik Şartları

KOTON, hali hazırda marka bilinirliği konusunda oldukça önemli bir noktada bulunan ve geliştirdiği, yenilediği büyüme stratejileri ile hızlı bir şekilde büyümeye devam eden önemli hazır giyim markalarından biridir.

Nitekim Türkiye içerisinde sahip olduğu 203 mağaza, yurt dışında çeşitli yerlerde sahip olduğu 88 mağaza ile uluslararası önemli bir konumda yer almaktadır. Toplamda 24 farklı ülkede yer alıyor olması ise markayı çok daha önemli bir noktaya taşımaktadır.

Neden Koton bayiliği almalıyım?

Koton, iş geliştirme konusunda çok ciddi bir destek sunar. Bu nedenle tüm özelliklerin yanı sıra, alacağınız destek ile sektöre çok daha bilinçli bir şekilde adım atarsınız.

Marka olarak ülkemiz içerisinde ciddi bir bilinirliğe sahip olması, bay-bayan olarak herkes için çok özel, kaliteli giyim ürünleri üretiyor olması ürün yelpazesi konusunda kaliteli ve çeşitli bir seçeneğe sahip olma şansını sizlere sunar.

Ayrıca Koton bayiliği süresince mağazanızın işletilmesi hakkında dahi eğitim alırsınız. Böylelikle markanın güvencesi altında kaliteli ürünleri satmak için çok daha bilgili, bilinçli bir biçimde adım atabilirsiniz.

Koton Bayilik / Franchising Şartları

 • Mağazanın bir alışveriş merkezinde yer alıyor ise, tekstil mağazalarının yer aldığı katta bulunması gerekmektedir. Eğer ana cadde üzerinde yer alacak ise, yoğun bir alışveriş akışı olması gerekmektedir.
 • Bu konuda Koton’dan mağaza için yer olarak ilk onayın alınması gerekir.
 • Brüt olarak 800 m2 gibi bir alanın olması gerekir ve bu alanın ortalama %10 gibi bir alanı depo amacı ile kullanılmalıdır.
  Cephenin en az 15 metre civarında olması gerekir.
 • Mağaza, 3 metre civarında bir tavan yüksekliğine sahip olmalıdır.
 • Ayrıca dekorasyon maliyeti olarak Türkiye içerisinde ortalama 500$/m2 ödemek gerekmektedir.
 • Yurtdışında ise 600$/m2 şeklinde bir dekorasyon ücreti bulunmaktadır.

Koton İletişim Bilgileri

Bayilik Başvurusu İçin:
Adres: Ayazağa Mah. Ayazağa Yolu No:3 A-B Blok PK:34396 – Maslak/Şişli- İSTANBUL
Telefon: 02123313300

Giyim sektöründe iş kurmak isteyenler için bayilik veren giyim firmalarını ve en karlı bayilikleri araştırmaya devam edeceğiz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir