Binance

KOSGEB İşletme Durum Sorgulama

KOSGEB İşletme Durum Sorgulama
KOSGEB İşletme Durum Sorgulama

KOSGEB İşletme Durum Sorgulama

Herhangi bir işletmenin KOSGEB’e kayıtlı olup olmadığına dair sorgulama işlemini internetten yapmanız mümkündür.

İşletme durumu sorgulama ile işletmenin KOSGEB kredilerine başvurup başvuramayacağı ve KOSGEB desteği alma durumu bilgilerine ulaşılmaktadır. KOSGEB İşletme Durumu Sorgulama işlemi, e-Devlet ve KOSGEB resmi web adresinden yapılmaktadır.

E-Devlet üzerinden sorgulama yapabilmek için öncelikle e-Devlet şifresi edinilmesi gerekmektedir. E-Devlet şifresini PTT’lerden 2 liralık ücret karşılığında almak mümkündür. Alınan şifre ile e-Devlet sistemine giriş yapılabilmektedir.

E-Devlet sistemine giriş yapmanın bir diğer yolu da internet bankacılığıdır. Müşterisi olduğunuz herhangi bir bankanın internet bankacılığını kullanıyorsanız, internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra e-Devlet kısmına tıklayarak e-Devlet’e giriş yapabilirsiniz.

KOSGEB İşletme Durum Sorgulama için tıklayınız.

E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama kısmına KOSGEB İşletme Durumu Sorgulama yazın ve sistemde aratın. Açılan sayfada sizden sistem vergi kimlik numaranızı girmenizi isteyecektir.

10 haneden oluşan vergi kimlik numaranız ilgili alana yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayın. Sorgulama sonucunuz böylelikle ekrana yansıyacaktır.

KOSGEB İşletme Durumu Sorgulaması yapmanın bir diğer yolu da KOSGEB resmi web sayfasıdır.

KOSGEB İşletme Durum Sorgulama için tıklayınız.

Telefon, tablet ve bilgisayar yardımıyla KOSGEB web sayfasını açın. Açılan sayfada ‘’İşletme Durumu Sorgula’’ kısmına tıklayın böylelikle sistem sizi sorgulama ekranına ulaştıracaktır.

Sorgulama ekranında sizden, 10 haneden oluşan vergi kimlik numaranızı ve hemen yanda bulunan resimde ki doğrulama kodunu girmenizi isteyecektir. İstenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra işletmenin durumunu kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir