Binance

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Her insanın hayalidir kendi işinin sahibi olmak. Ancak bu ne yazık ki çok az insana nasip olmakta ve çok az insan hayalini gerçekleştirmektedir. Kendi işine sahip olmak demek bir yerde işini severek yapmak demektir. Severek iş yapmak ise mutluluğun ve huzurun kaynaklarından biridir.

Kendi İşinin sahibi Olmak

Yeni bir projeyle kendi işini kurmak ve hayalinin peşinden koşmak isteyenler için KOSGEB hibe veya kredi desteklerinden yararlanmak mümkündür. KOSGEB girişimcilere kendi işini kurabilmeleri için çeşitli ödenekler sağlamaktadır. KOSGEB tarafından sağlanan Girişimcilik Destek Programı kapsamında 50.000TL’ye kadar verilen ödenekler hibe desteği kapsamındadır. İşletmenizi kurmak ve hayalinizin peşinde gitmek yolunda ilk kuruluş desteği, ofis malzemeleri, 12 aylık işletme gideri desteği gibi konularda KOSGEB sizi desteklemektedir. Ayrıca, 50.000 TL’ye kadar hibe desteğinin yanı sıra faizsiz kredi desteğinden yararlanarak 100.000 TL’ye kadar destek alabilmek de mümkündür.

KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi: KOSGEB hibe veya kredi desteği alabilmek için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimi almak gerekmektedir. KOSGEB bu eğitimi bedelsiz olarak vermektedir.

Projenin Hazır Olması: Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamladıktan ve girişimcilik sertifikanı aldıktan sonra ikinci adım iş projesini hazırlamak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu adımda işletmeniz için iş planınızı hazırlamanız gerekmektedir. İş planı KOSGEB’den destek almanızı sağlayacak en önemli faktörler arasında yer almakta ve değerlendirme sürecinde önemli bir yer tutmaktadır.

Destek Başvuru Süreci: Destek başvurusu, iş planı ve gerekli diğer belgeler ilgili KOSGEB birimine yapılmalıdır. Bundan sonra destek başvurunuz, KOSGEB Birimi tarafından bilgi, belge ve şekil yönünden ön değerlendirmeye alınmaktadır. Birim ön değerlendirmenin ardından, iş planını kurula sunmaktadır. Kurul, bütçe imkanları başta olmak üzere yenilikçi, teknoloji kullanabilecek, katma değeri yüksek, ürün veya hizmet üretebilecek gibi çeşitli kriterlerle iş planını değerlendirmektedir. Kurul tarafından yapılan değerlendirmenin sonucunda iş planınız kabul edilebilir, reddedilebilir veya düzeltilmesi istenebilir. Bu sonuç size bildirilmektedir.

Veritabanına Kayıt: Eğer, kurul tarafından projeniz değerlendirilmiş ve hibe veya kredi desteğiniz onaylanmışsa Veritabanına kayıt işlemi yapmanız gerekmektedir.

Bütün bu işlemlerden sonra hayaliniz sizi beklemektedir. Kosgeb’ten alacağınız hibe veya kredi ile severek çalışacağınız kendi iş yerinizi açma olanağına sahip olacaksınız.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir