Binance

Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolu

Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolu
Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolu

Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolu

Koltukaltı tüylerinin birçok kadın için sorun olduğunu ve temizleme evresinde zorlanıldığını görüyoruz. Vücudumuzun bütün bölümleri kendisine özel bir bakıma ihtiyaç duyar.

Koltuk altımızda hassas yapısı gereği bu bölümler arasında yer almaktadır. Özellikle yaz mevsiminde kolsuz veya kısa kollu kıyafetler giyiyorsanız koltukaltınızın temizliğine dikkat etmeniz çok önemlidir.

Koltuk altı tüyleri nasıl azaltılır? Sorusunun artık sürekli zor ve acılı yöntemlerle koltuk altını almaya çalışan kadınların çok fazla sorduğunu görüyoruz.

Tüy denildiği zaman kadınların aklına ilk gelen yöntemler arasında tıraş etme ve lazer epilasyon yöntemlerinin geldiğini görüyoruz. Fakat koltuk altınızdaki kıllardan kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemler bununla sınırlı değildir.

Bu yöntemlerin aksine son derece doğal yöntemlerle de koltuk altınızda bulunan tüylerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerin özellikle uzun vadede çok iyi sonuç verdiğiniz ve 2 dakika gibi çok kısa bir sürede sizin koltuk altınızdaki tüylerden kurtardığını görüyoruz.

Malzemeler

-1/4 (çeyrek) su bardağı limon suyu

-1/4 su bardağı su

-1/4 su bardağı bal

-2 su bardağı şeker

Koltuk altınızdaki tüyleri almak için doğal bir yöntem arıyorsanız ilk olarak bu malzemeleri bir araya getirmeniz gerekir. Tüylere doğal çözüm arayan kişilerin rahatlıkla uygulayabileceği bir yöntemdir.

Hazırlanışı ve Uygulanışı

-Isıya dayanıklı ve su dolu olan kaseyi ilk olarak ocağın üzerine koyun. Suyun bir süre kaynamasına izin verin. Su kaynamaya başladığı zaman diğer malzemeleri suyun içerisinde ekleyin ve karıştırın.

-Malzemelerin hepsini ekledikten sonra yarım saat boyunca kısık ateşte malzemeler kaynamalıdır. Yaptığınız karışımın rengi kahverengi olmaya başladığı zaman ve kıvamı balçık kıvamına geldiğinde ocağın üzerinden alarak soğumaya bırakabilirsiniz.

-Karışımı koltuk altınıza uygulamak için ilk olarak koltuk altınızı su ile yıkayın ve temiz havluyla kurulayın. Bu şekilde koltuk altınızda bulunan teri temizlemiş olacaksınız.

-Koltuk altınızdaki teri temizledikten sonra bebek pudrası ile koltuk altınızı kaplayın. Bebek pudrası bu bölgede birikmiş olan ekstra yağların temizlenmesini sağlar.

-Ağda tahtasıyla hazırladığınız karışımdan bir miktar alarak koltuk altınızın tamamına sürün. Yalnız sürdüğünüz karışımın çok ince bir tabaka olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde yaptığınız işlem biraz karışabilir. Ağdada yaptığınız gibi bir süre karışımın sertleşmesini beklemelisiniz.

-Sürdüğünüz ağda bekledikten sonra karışımı hızlı bir şekilde çekmelisiniz. Eğer karışımı yavaş bir şekilde çekerseniz bu işlem acı verici olabilir ve tüylerin hepsi kopmaz.

-Sabun ve su yardımıyla koltuk altınızda kalan karışımın hepsini temizleyin. Tüylerinizin tamamı çıkana kadar bu işlemi uygulayabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir