Binance

Kışın Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kışın Kilo Vermenin Püf Noktaları
Kışın Kilo Vermenin Püf Noktaları

Yaz aylarında çok hareket ediyoruz ve çok kilo veriyoruz. Yaz aylarında hareket ederek vücudumuzda ki yağ birikimleri sıcakla beraber eriyor. Kış ayların da ise bu durum değişiyor!

Kış ayların da daha sakin bir döneme giriyoruz hava koşulları nedeniyle fazla dışarı çıkamıyoruz ve bu yüzden evde yazın verdiğimiz kiloların daha fazlasına evde oturarak ve dengesiz beslenerek daha da çok kilo alıyoruz.

Kışın kilolarınıza dikkat etmemek için ilk olarak ”dengeli beslenme” şart. Kışın yağlı gıdalardan, şekerli gıdalardan, asitli içeceklerden en önemlisi hamur ürünlerinden kaçınmamız gereklidir.

Kış aylarında dengesiz beslenmek yerine her gün dışarı çıkamıyorsak evimiz içerisin de egzersiz hareketleri yapmak, yürümek kısaca ”hareket” etmek sizin için çok yararı olacaktır.

Öğün saatleriniz de yemeklerinizi kesinlikle aksatmayın, uyku düzeninizi bozmayın. Yazın diyet yapıyorsanız diyet düzeninizi kış ayında bozmayın bol bol yağsız salata ve lifli besinler tüketmenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

Dengesiz beslenmemiz de asitli içecekler ve meyve suları yerine süt ve meyve sıkacağınız ile meyveleri kendiniz doğal bir şekilde sıkın ve tüketin.

Öğünleriniz de bol bol yoğurt tüketmeniz de fayda olacağını düşünüyorum. Kış ayların da etli, yağlı, asitli, şekerli besinler ve içecekler tüketmek yerine bol bol meyve tüketin, meyveler vitamin deposudur unutmayın.

Kış ayların da siz değerli misafirlerimize verdiğimiz tüyoları ve püf noktaları unutmayın, işinize çok yaracaktır.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir