Binance

Kilo Vermenin Yaş İle İlgisi Nedir?

Kilo Vermenin Yaş İle İlgisi Nedir?

Kilo vermenin yaş ile ilgisi nedir? sorusunun cevabı kilo vermek yaşla alakalı değildir diye düşünenler vardır. ama kilo tamda yaşla ilgili bir şeydir. kilolarınız yaşınız ve boy uzunluğunuz ile hesaplandığı zaman ideal kilonuzun kaç olması gerektiğini öğrenirsiniz. Bunu öğrendikten sonra kendiniz için zayıf ya da şişman diye adlandırma yapa bilirsiniz.

Kilo vermenin yaş ile ilgisi şudur ki kilolarımız vücudumuzda ki yağ oranının arttığını gösterir bunu anlaya bilmemiz için de yaşımız ve boyumuz ile vücudumuzdaki normal olması gereken ağırlıkları düşünülür ve ideal kilomuz hesaplanır. Şu an olduğumuz kilodan çıkartılınca da ideal kilomuz dan fazla olan rakam bizim fazla kilolarımızı gösterir. Kişinin yaşına göre kilosu orantılı olmalıdır. Tabi ki ilerleyen yaşlarda her hangi bir rahatsızlıktan dolayı olmadığı sürece kilo vermek zorlaşır ideal kiloya ulaşmamızı sağlayan yaşlar daha genç zinde olduğumuz yaşlardır. Daha genç yaşlarda hem kan akışımızın hızı, hem vücudumuzun sürekli hareket halinde olmasından dolayı daha rahat kilo verilir.

Hızlı bir şekilde kilo vere bilmemiz için daha genç yaşlarda vücudumuzu sporla barıştırmalıyız. ne kadar çok spor yaparsak, ne kadar düzenli beslenirsek o kadar kolay kilo veririz ve vücut spora ve diyete alışkın olduğu için ileri ki yaşlarda da sorun yaşamayız. Kilo vermenin yaş ile ilgisi nedir? Sorusunu bir örnekle açıklarsak, diyelim ki; elli yaşında birisi ile yirmi beş yaşında birisi aynı anda diyete başlasa aynı egzersizleri yapsa aynı kiloyu veremezler. yaşlı olan kişi daha zor kilo verir.

Yani kilo vermenin yaş ile ilgisi nedir? sorusuna verilecek en iyi cevap yaşlı insanlar belli rahatsızlıklardan dolayı zaten diyet yapıyorlar peki kilo vere biliyorlar mı? gibi bir soru olurdu. Her şey yaşında güzeldir.

Binance

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir