Binance

Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?
Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kemik Suyunun Faydaları Nelerdir?

Kemik suyu asırlarca öncesinden mutfaklarımıza giren, insan vücudu için gereken en büyük protein olan Kolajen içeren, tavuk ve büyükbaş hayvanların kemiklerinin su ile kaynatılması sonucunda oluşur.

Kemik Suyunun Faydaları Arasında:

Grip ve soğuk algınlığın da vücudun direncini arttırarak, hastalığın daha kısa bir zaman diliminde atlatılmasına yardımcı olur.

Kemikleri güçlendirir. İçeriğinde bulunan kondroitin sülfat ve jelatin insan vücudundaki kemikler tarafından emilmesini sağlayarak kaslarımızdaki bağ dokularının güçlenmesine katkı sağlar.

Sindirim sistemini kuvvetlendirir. İçindeki proteinlerle bağırsaklarda iltihaplanma sonucu oluşan hasarların tedavisinde oldukça etkilidir.

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine katkı sağlar.

Vücutta oluşan eklem ağrılarının giderilmesinde en doğal tedavi yöntemidir.

Kemik suyu saçlar ve tırnaklar içinde çok önemli bir besin kaynağıdır. Saçların daha parlak ve daha çabuk uzaması, tırnakların daha kuvvetli olması nedeniyle özellikle bayanlar için vazgeçilmezdir.

Sedef ve egzama gibi hasar bırakan cilt hastalıklarının tedavisinde oldukça önemlidir.

Kemik Suyu cildi güzelleştirir. Cilt içindeki hücrelerin Kolajen yapı taşlarının hücreleri yenilemesiyle birlikte içten başlayarak dışa doğru cildin nem kazanmasını ve kadife bir görünüme kavuşturur.

Kadınlarda ki doğurganlığı arttırır. İçeriğindeki jelatin üreme organlarının sağlığını korur. Özellikle regl dönemindeki sancıların giderilmesinde büyük rol oynar.

Erkeklerde testosteron seviyesini arttırarak üreme organlarını kuvvetlendirir.

Karaciğerde oluşan toksinlerin atılması ve vücudu her türlü toksinlerden temizlenmesinde etkisi büyüktür.

Diyet listelerinde kilo vermek için sağlıklı bir detoks görevi üstlenir.

Bilinen en büyük sorunlardan olan depresyon tedavisinde de kullanılır. Beyinde oluşan su birikimini önleyerek ruh sağlığını dengede tutar.

Rahat bir uyku düzeni sağlar. Gece yatmadan önce içilen kemik suyu sabah kalktığınızda daha dinç ve ağrısız güne başlamanızı sağlar.

Kemik Suyu içindeki zengin vitaminler ve minerallerle mucizevi bir şifa kaynağıdır.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir