Binance

Kargo Bayisi Açmak

Kargo Bayisi Açmak
Kargo Bayisi Açmak

Kargo Bayisi Açmak

Lojistik konusunda eğitim aldıysanız ya da bilginiz varsa kargo bayisi açma konusu çok akıllıca bir fikir olabilir. Elbette bu kargo bayisini açarken şahıs dükkânı gibi tek başınıza işe karar verip başlamak olmuyor. Öncelikle bayilik veren firmaları özenle araştırmanız gerekir. Şartları nelerdir bunları öğrenmeli ona göre ön hazırlılarınızı yapmanız gerekmektedir. Kargo Bayisi Açmak için her gün uzun süre dikkatiniz dağılmadan çalışabilmeniz gerekiyor. Çünkü ülkenin her yerinden gelen kargıları teslim adreslerine ulaştırmanız ve çıkabilecek sorunlarda nasıl davrananız gerektiğini bilip ona göre doğru kararlar alabilmelisiniz.

Kargo Bayisi Açmak İçin Olması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Öncelikle uzun çalışma şartlarına dayanıklı olmalısınız. Dikkatinizin dağılmaması çok önemli.Para kazanma hırsına herkes sahiptir ama istikrarlı bir şekilde buna devam eden pek az kişi bulunmaktadır. Para kazanma ve hırsına sahip her insan başarıya doğru hızla ilerler. Kargo Bayisi Açmak için bu mesleğin çok sabır ve sebat gerektiren bir meslek olduğunu dikkate almak gerekir. Müşteri edinmek için yılmadan çalışmalısınız. Çünkü çok fazla kargı şirketi vardır ve bunlardan en az 4’ü Türkiye üzerinde isim yapmıştır firmalardır. Tüm bayilik verecek firmalar bayiliği alacak kişinin yaş sınırını 25 olarak belirlemiştir. Erkekseniz askerliğinizi yapmış, kadınsanız en az lise mezunu olmalısınız.

Kargo Bayiliği Almak İçin Firmanın Bizden Talep Ettiği Bilgiler Nelerdir?

Kargo bayiliği başvurusunda sağlamanız gereken bilgiler aşağıda sıralanmıştır.

 1. Ad Soyad
 2. Fotoğraf
 3. Doğum Tarihi
 4. Cep Telefonu
 5. Mail
 6. Adres
 7. Eğitim Bilgileri
 8. İş Tecrübesi
 9. Referans Bilgileri – Önemli
 10. Acente Talebinde Bulunulan Yer
 11. Acentelikten Beklentiniz
 12. Öz Geçmiş

Kargo Acentelik Sistemi Nasıl Çalışır?

Acentelik sisteminde, kargo ürünleri aktarma merkezlerinde toplanır ve şubelere iletilir. Şubelerde kendilerine ulaşan bu kargoları adreslerine ulaştırırlar. Kargo Bayisi Açmak için belli bir bütçeye sahip olmalısınız. Çalıştıracağınız kişilerin lojistik bilgileri mutlaka olmalı. Bulunduğunuz bölgede gecikmeden doğru bir şekilde hizmet vermeye özen göstermelisiniz. Sonrasında bir kargo bayisi olarak uzun yıllar bu işten güzel paralar kazanabilirsiniz. Böylece işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca eğitimler de çok daha rahat bir şekilde yapılmaktadır.

Ayrıca bu tip bayilik veren firmaları da sizlere sunmak ve sermayeli ve sermayesiz iş fikirleri paylaşan web sitemize de bekleriz. İş kurmak, para kazanmak yada ek gelir sağlamak isterseniz de bu site tam size göre diyebilirim.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir