blogRom / Genel / Kahve İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Kahve İle Kilo Vermek Mümkün Mü?

Kahve İle Kilo Vermek Mümkün Mü

Son dönemde oldukça popüler kilo verme yöntemleri arasında gösterilen nescafe veya türk kahvesi ile zayıflama gerçekten işe yarıyor mu? Özellikle çevremde duymuş olduğum yok yeşil kahveymiş yok ünlü şu marka kahve yağ yakıyormuş gibi şeyler ne kadar doğru sizlere az çok kendi bildiklerimi aktarmaya çalışacağım. Bakalım nescafe içerek yada sadece şekersiz türk kahvesi tüketerek zayıflayabilir miyiz hep birlikte öğrenelim.

Türk kahvesi olsun,nescafe olsun,ne olursa olsun öyle tek bir içecek yada besinle tek başına asla kilo veremezsiniz.Kahvenin sizin zayıflamanıza katsı sağladığı en güzel olay iştahınızı kapatmasıdır.Bilimsel olarak vücut metabolizma hızınızı arttırdığı söyleniyor ancak bu arttırma öyle sizin kilo vermenizi sağlayacak bir arttırma değil.Yani günde 10 fincan türk kahveside içseniz yediklerinize dikkat etmediğiniz sürece asla kilo veremezsiniz.Bu tür içecek veya gıdalar ile kilo vermeye çalışanlar için aşağıda ki şu blog sitesinde çok güzel yazılar var sizde muhakkak göz gezdirin. Özellikle kahve ile yada böyle tek başına beslenme ile ilgili çok komik ve gerçekleri ortaya çıkaran yazılar var. Site bu http://www.kiloverdim.com/ Yazar kendi yaşantısından özel bilgiler vererek sizlere yardımcı olmaya çalışıyor.Göz gezdirmenizde fayda var.

Ciddi anlamda sabah aç karnına yada gece uyumadan kahve içerek zayıflayacağını düşünen insanlar var.Lütfen asla doktorunuza veya diyetisyeninize danışmadan böyle denemeler yapmayınız.Özellikle sağlığınız için muhakkak diyetinizi doktor kontrolü ile yapmanızda fayda var.Asla o içecek yağ yakıyormuş yok bu kahve ile zayıflanıyormuş diye duyduklarınıza inanmadan mantığınızla hareket etmelisiniz.Bakın aşağıda türk kahvesi yağ yakar mı ile ilgili çok güzel bir yazı var muhakkak okumalısınız.

http://www.kiloverdim.com/2018/05/turk-kahvesi-yag-yakar-mi.html

Sadece buda değil yazar nescafeyi kilo verme amaçlı nasıl kullanacağını açıklamış.Evet nescafe veya türk kahvesiyle zayıflanır ama bu içecekleri siz iştah kesme amaçlı kullanırsanız kilo verirseniz aynı bu yazıda olduğu gibi yazar iştah kesmenin formülünü nescafe gold dan geçtiğini belirtmiş.Bu yazıyıda mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

http://www.kiloverdim.com/2018/01/istah-kapatmanin-puf-noktasi-nescafe.html

Evet arkadaşlarım diyet yaparken kilo vereceğiz diye asla sağlıksız yöntemlere başvurmadan elimizden geldiğince mantıklı hareket ederek doktor tavsiyesi almadan öyle her denilen diyeti veya içeceği denememeliyiz ki ciddi sağlık sorunları yaşamayalım.Yoksa hekkes istediği abur cuburu yesin kola içsin akşam kahve içelim hiç kilo almayalım 🙂 Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi?Bu nedenle tekrar söylüyorum asla tek başına nescafe veya türk kahvesi sizi zayıflatmaz ama iştahınızı çok güzel kapatır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir