blogRom / İnternet / İzmir Bilişim Suçları Avukatı

İzmir Bilişim Suçları Avukatı

İzmir Bilişim Suçları Avukatı
İzmir Bilişim Suçları Avukatı

İzmir’de bilişim suçları avukatı bulmak adına pek çok zaman geniş bir arayış söz konusu olacaktır. Ne de olsa bilişim suçlarında söz konusu olan alan son derece geniştir. Üstelik İzmir bilişim suçları avukatı bulmadaki zorluğun yegane sebebi bu değildir. Buna ek olarak yeni bir alan olduğundan ve pek az kişi bu alanda yetkin olduğundan dolayı bilişim suçlar alanında kendisini gerçek anlamda iyi geliştirmiş ve bu alanda deneyim sahibi olmuş avukat sayısı da son derece azdır. Ancak bu avukatlar ile görüşme sağlandıktan sonra da bilişim hukuku alanında her daim başarılı olacaklarına şüphe yoktur.

Davanın Süreçleri

Bilişim suçları alanında avukatlar mağdurların ya da şüpheli ve sanıkların vekili olabilirler. İşte bu durumda davanın takip edilmesi son derece önemli olacaktır. Soruşturma evresi, kovuşturma evresi, istinaf ve temyiz gibi süreçler ile birtakım olağanüstü kanun yolları ve iç hukuk yollarının ardından gelen AİHM’e başvuru ve buna benzer birtakım yöntemler de avukatlar tarafından bizzat takip edilmesi gereken hususlar arasında yer almalıdır.

Bireysel Başvuru Nedir?

Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yolu, olağan dışı bir kanun yoludur. Bu kanun yolu vasıtası ile hakları herhangi bir kamu gücünden dolayı elinden alınmış olan bireyler başvuruda bulunabilirler ve başvuruların pek tabii avukat ile yapılması da mümkündür. Hatta avukatlar bu alanda çok daha başarılı bir süreç işleteceklerdir. Buna ek olarak bireysel başvuru müessesesi henüz yeni gelmiş bir müessese olduğundan dolayı avukatların da bu alanda kendisini iyi geliştirmiş olması lazımdır. Ne de olsa bilişim suçlar son derece hassas bir alan olduğundan dolayı bireysel başvuru yoluna iç hukukun son adımı olarak başvurulması sıklıkla lazım gelecektir.

Kaynak: bilişim avukatı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir