Binance

İyi Bisiklet Nasıl Seçilir?

İyi Bisiklet Nasıl Seçilir?
İyi Bisiklet Nasıl Seçilir?

Bisiklet satın almadan önce ilk yapmanız gereken bisikletinizi hangi amaçla kullanacağınızı ve bisikletin sizi güvenli ve rahat bir şekilde istediğiniz yere götürüp götüremeyeceğini belirlemektir.

Almak İstediğiniz Bisiklet Türünü Belirleyin

Eğer bir bisiklet kullanıcısı olmak istiyorsanız kullanmak istediğiniz bisiklet türüne karar vermeniz gerekir.

Almak istediğiniz bisiklet dağ bisikletimi, şehir bisikleti mi yoksa yol bisikleti midir? Yoksa tüm bunların dışında hobi bisikleti de almak istiyor olabilirsiniz.

Dağ Bisikleti

Dağ bisikleti genelde arazilerde kullanılan bisiklet türleridir. Eğer farklı ve zorlu arazilerde bisikletinizi sürmek istiyorsanız bisikletinizde tam süspansiyon sistemini tercih etmeniz konfor ve güvenliğiniz açısından size önemli katkılar sağlayacaktır.

Şehir Bisikleti

Markete, komşuya ya da bir arkadaşınızla buluşmaya gitmek istiyorsanız şehir bisikletleri bu isteğinize cevap verecektir.

Şehir bisikletleriniz genel yapısı tekerlekleri büyük ve incedir. Bunun sebebi bisikletinizi asfaltta daha rahat sürmeniz içindir.

Hobi Bisikleti

Bisikletinizi hobi amaçlı farklı alanlarda kullanmak istiyorsanız bu bisiklet türü size uygundur. Hem gezmek hem de spor amaçlı kullanmak istiyorsanız bu seçim sizin için idealdir.

Yol Bisikleti

Yol bisikletleri amacı spor yapmak olanlar için uzun yol bisikletleri olarak tasarlanmışlardır. Yol bisikletlerinin tekerleri genel olarak 28 inç boyutlarındadır.

Yol bisikletlerinin tekerlekleri çok incedir. Bu sayede asfalt ile olan sürtünme en az inmektedir.

Tekerlerin patlama riski çok düşüktür. Buna ek olarak bu bisikletlerin ağırlıkları da önemli bir konudur.

Bisikletin hızlı olması, ağırlığıyla doğru orantılıdır.

Bisiklet Modelleri Arasında Karşılaştırma Yapmak

Almak istediğiniz bisiklet türlerinin teknik özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırarak amacınız doğrultusunda size uygun en güvenli ve konforlu bisikleti seçebilirsiniz.

Bisiklet Kullanıcılarının Fikirlerini Almak

Kullanmak istediğiniz bisiklet türlerini belirledikten sonra almadan önce bisiklet kullanıcısı olan bir arkadaşınıza fikir danışabilirsiniz.

Binance

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir